Velký europroblém. Kráva ilegálně překročila hranice do EU a má být utracena

Lidi sem, lidi tam, nakonec dojde na zvířátka.
Jak jsme se dočetli v Daily Mail, bulharská kráva jménem Penka nic netuše přešla hranice z Bulharska do Srbska, čímž nelegálně pronikla do Evropské unie. Byla odchycena bdělým evropským farmářem a vrácena. Potud dobře, v Evropě patří k hodnotám, že krást není správné. Nastal však nemilý administrativní problém. Srbsko není v Evropské unii a podle bezpečnostních opatření Unie má být zvíře utraceno.

Není v tom proti zvěři nic osobního. Jde o hygienické opatření, protože EU se obává šíření nemocí. Po zkušenostech s nemocí šílených krav, ptačí chřipku a prasečím morem se to dá chápat. Ptáci samozřejmě na všechny předpisy, i kdyby je vydal Juncker, monacký kníže, Putin nebo Asad, samozřejmě **** z vysoka, ale kráva má problém, je velká, tedy nápadná a dá se dohledat její původ.

Bulharské úřady uvedly, že krávu Penku zřejmě zachránit nemohou, protože o krávě rozhoduje Brusel. Na podporu krávy ovšem mezitím vznikla lidová petice za její záchranu.
Je možné, že z toho zvíře nakonec vyvázne. Není jasné, jak by mohla škodit kráva, která na území Unie už není a dá se zjistit, zda je zdravá. Možná celá záležitost zase splaskne.

Než se budeme smát, připomeňme si případ nebohého českého papouška, který byl zlikvidován v rámci boje proti ptačí chřipce, ačkoliv v životě neopustil dům a klec. Odpoledne sice přijel sám ministr vlády a dovezl majitelce nového papouška, ale přece jen to zanechá jistou citovou újmu, to si přiznejme.

Je otázkou, zda by podobný rozruch vyvolal nějaký lidský osud. Když vydala EU cosi ohledně šíření plevele jako „invazního druhu“, napsal jistý publicista článek, kde za invazní druh označil lidské imigranty. Tentýž člověk si teď stěžuje, že jeho příspěvky na Facebooku lajkuje samý fašoun. No to je skutečně překvapení.

Není zde článek celý?