Velvyslanec USA v Německu prohlásil, že se v politice EU postaví za posílení konzervátorů

Americký velvyslanec v Německu prohlásil, že bude usilovat o posílení moci konzervátorů v evropské politice. Byl zkritizován za to, že přesahuje daleko za rámec tradičních pravomocí diplomata.

„V celé Evropě je spousta konzervativců, kteří mě kontaktovali a říkali, že mají pocit, že probíhá jejich oživení,“ řekl velvyslanec Richard Grenell krajně pravicovému portálu Breitbart.

Vzhledem k tomu, že Slovinsko se stalo poslední zemí Evropské demokracie, kde byla pozvednuta politika, která se ztotožňuje s populistickou formou konservatismu, je třeba posílit ostatní konzervativce v celé Evropě, říká Grenell. 

„Myslím si, že existuje velký narůst konzervativních politiků, kteří jsou omezováni kvůli neúspěšné politice levice,“ řekl pan Grenell.

Chris Murphy, senátor z Connecticutu, který je členem ve Výboru pro zahraniční vztahy, oznámil, že rozhovor pana Grenella se mu zdál hrozný.

„Když jsem vyjádřil obavy vůči Grenellovi, osobně mě ujistil, že jakmile se stane velvyslancem, zůstane mimo politiku,“ řekl. 

„Velvyslanci by neměli posilovat žádnou politickou stranu v zámoří.“


Není zde článek celý?