Vojtěch „Falmer“ Filip si vzpomněl na své působení u StB a práská

Starého psa novým kouskům nenaučíš, říká se. Zřejmě to platí i pro předsedu komunistů Vojtěcha Filipa, který si poslední dny před jmenováním nové vlády začal stěžovat na všechny strany a dokonce zajel za prezidentem, aby mu nahlásil, jak je nespokojený s chováním Andreje Babiše. Bývalý spolupracovník StB tak donášel na svého „agenturního“ kolegu, že s ním dostatečně nekonzultuje, jak budou vládnout.

Přestože se Andrej Babiš snaží přesvědčit občany, že komunisté nemají s jeho novou vládou nic společného a jejich partnerství skončí v momentě, kdy poslanci KSČM zvednou ruku při hlasování o důvěře novému kabinetu, je jasné, že zcela nepokrytě lže.

Dokládají to především vyjádření šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, který se často rozčiluje, že mu Babiš něco neřekl, nebo naopak, že mu něco slíbil a ono je to nakonec jinak. Kritice se nevyhnul ani Jan Hamáček, který měl zase zástupcům KSČM slibovat, že Miroslav Poche se na seznamu nominovaných ministrů neobjeví.

Takto se zjevně šéf partaje, která nemá žádné „pravomoce“ nechová. Stejně tak by nekoaliční partner zřejmě nejednal s prezidentem o tom, co se děje kolem nové vlády. Fraška, která má trochu občany uklidnit, že se neblíží nový nástup komunistů k moci, nefunguje. Zřejmé však je, že Babiš i Filip nezapomněli, co se naučili za minulého režimu. Veškeré „nepravosti“ se přeci musí hlásit nahoru.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?