Zachar Prilepin: Putin o Donbasu řekl, co jsem chtěl slyšet

Jednoznačnou reakci ruského prezidenta na otázku týkající se případného vyhrocení situace na Donbasu ocenil sám tazatel – známý ruský spisovatel a jeden z velitelů sil DLR Zachar Prilepin. Obává se, že Ukrajina zahájí rozsáhlou operaci proti donbaským republikám během blížícího se fotbalového šampionátu.

Prilepin se během prezidentovy televizní besedy s občany na Putina obrátil z pozice poradce hlavy Doněcké lidové republiky a jako jeden z vojenských velitelů samovyhlášené republiky. Hovořil o existujících obavách z toho, že ukrajinské síly zahájí vojenskou operaci na Donbasu v průběhu nadcházejícího fotbalového mistrovství světa. Prilepin požádal prezidenta, aby komentoval tuto situaci.
Vladimir Putin vyjádřil naději, že se útok neuskuteční, nicméně podotkl, že v případě podobného vývoje událostí „to bude mít velmi těžké následky pro ukrajinskou státnost“.
Prilepin prohlásil, že v Putinových slovech slyšel to, co chtěl slyšet: „První klíčový moment je ten, že v případě útoku Ukrajina riskuje svoji státnost. Druhý klíčový moment – lidé Donbasu se nenechají zastrašit, provedli svoji volbu a nejsou voliči kyjevské vlády, což tak či onak podtrhuje legitimitu voleb na Donbasu. A třetí bod: Rusko dělá vše, aby se situace nevyvíjela podle kyjevského scénáře.“
„Ty věci, které jsou z mého hlediska důležité, zazněly,“ dodal spisovatel (Zachar Prilepin přitom v minulosti hodnotil Vladimira Putina často kriticky – pozn. red.).
ea24
Zdroj: ria.ru
Foto: YouTube.com

loading…

Není zde článek celý?