Zdroj informoval o nových možnostech bojového vozidla Terminátor 3

Bojové vozidlo Terminátor 3 dostane nové střelivo, mj. granát s měnitelnou trajektorií, který umožní boj s bezpilotními letouny, oznámil v pátek Sputniku zdroj v obranném průmyslu.

Ředitel klastru Výzbroj společnosti Rostec Sergej Abramov v rozhovoru prohlásil, že Uralvagonzavod vytváří obraz nové, třetí generace bojových vozidel na podporu tanků Terminátor, která budou schopna ničit jakékoli cíle.

„Padesátimilimetrový kanón poskytuje mnohem větší možnosti než 30milimetrové kanóny ještě ze sovětské doby namontované na Terminátory, které nyní nakupuje ruské ministerstvo obrany. Objevuje se řada nových možností boje proti vzdušným cílům, mj. malým bezpilotním letounům,“ řekl zdroj.

Podle jeho slov se pro kanón vyvíjí nové střelivo, mj. granát s odpálením na trajektorii a granát s měnitelnou trajektorií.

„Takový granát může v jistých mezích měnit svou trajektorii, což pomůže v boji proti vzdušným cílům, mj. bezpilotním letounům. To podstatně zvyšuje efektivitu zbraně,“ podotkl zdroj agentury.


Není zde článek celý?