Američtí zákonodárci představili návrh zákona, který bude sankciovat státní dluh Ruska

V americkém Kongresu bude představen zákon, který posílí tlak na Rusko tím, že uloží sankce na zahraniční dluh země a zvýší stávající sankce v energetickém a finančním sektoru, uvedli v prohlášení senátoři Lindsey Graham a Bob Menendez.

„V nadcházejících dnech zavedeme komplexní legislativu, abychom zajistili zavedení povinných sankcí v rámci CAATSA a současně zavedli další sankce, abychom zajistili maximální dopad na kampaň Kremlu proti naši demokracii a mezinárodnímu řádu založeném na pravidlech,“ stojí v prohlášení s tím, že zákon bude zahrnovat sankce na ruský státní dluh.

Legislativa bude zahrnovat zřízení Národního centra pro reakci na ruské hrozby, uvedli senátoři.

Americké ministerstvo financí v květnu prodloužilo sankce proti řadě ruských společností až do konce října letošního roku.

Americké ropné a plynárenské společnosti lobují proti uložení tvrdších sankcí vůči Rusku v obavách, že sankce by mohly ohrozit jejich investice do země produkující nejvíce ropy na světě.

Toto rozhodnutí přichází po několika kontroverzních znameních, které učinil Donald Trump během setkání s Putinem v Helsinkách, včetně toho, že Washington byl viněn ze špatného stavu v bilaterálních vztazích.

Na summitu americký prezident také vyjádřil pochybnosti o závěru amerických zpravodajských služeb, že Rusko zasahovalo do prezidentských voleb v roce 2016, což Moskva opakovaně odmítá.

(Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)

Není zde článek celý?