Arogance moci. Taťána Malá se tak bojí novinářů, že je nechala vyvést

Andrej Babiš a kandidátka na ministryni spravedlnosti Taťána Malá | FOTO: ČTK

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá měla poskytnout rozhovor České televizi. Pak ale zjistila, že se jí novináři chtějí ptát i na to, že opisovala v obou svých diplomových pracech – a ona rozhovor odmítla. Štáb byl dokonce ochrankou vyveden z budovy, jak informoval moderátor Událostí ČT Michal Kubal. Premiér Andrej Babiš zase prohlásil, že třináct let stará diplomová práce nijak neovlivní práci na ministerstvu. Ostudná arogance moci je zase zpátky.

V dřívějších letech odstupovali politici za hlouposti. Nebo lépe – asi byli hloupí, protože stačí dostatečná drzost a všechny problémy vám projdou. Diplomovou prací počínaje, dotačním podvodem konče. My přece makáme.

Je naprosto neskutečné, že si ministryně ještě dovolí nechat vyvést štáb veřejnoprávní televize. Její neschopnost čelit problémům z minulosti jen ukazuje, že hnutí ANO funguje jen na principu toho, kdo je větším a oddanějším fanouškem současného premiéra.

Samozřejmě, Malá neudělala (snad) žádný kriminální čin. Na rozdíl od šéfa z něj není ani podezřelá. Ale podobná vyjádření jen nadále podkopávají jakoukoli elementární důvěru v rovnost před zákonem a v jakákoli etické normy, které v dřívějších dobách platily (a v západních zemích platí stále).

Vážně si necháme líbit úplně všechno?

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?