Babišovy si zase vymýšlel: Peníze Sokolu nezajistil on, ale již Sobotka

Andrej Babiš zažil na XVI.všesokolském sletu nepříjemné chvilky. Místo velké oslavy jeho přítomnosti přišel nespokojený pískot těch, kteří nekvitovali přítomnost bývalého spolupracovníka StB na stadionu v Edenu. Těmto kritikům vzkázal premiér jediné: beze mě byste na slet neměli peníze, tak buďte vděční. Situace se však má zcela jinak. Dotaci totiž zařídil už bývalý premiér se svým ministrem školství.

Stejně jako Miloš Zeman, sází Babiš na to, že pokud pustí do veřejného prostoru nějakou informaci, málokdo ji rychle dokáže porovnat se skutečností a třeba daného politika upozornit, že si vymýšlí. Tentokrát to premiér zkusil po všesokolském sletu. Nikdo si přeci nemůže dovolit pískat na oligarchu, který pečlivě pracuje na převzetí absolutní moci nad naší zemí.

Tak se Babiš pokusil umlčet tyto kverulanty slovy o své jedinečnosti, díky níž se mohutná oslava, které se zúčastnilo před 15 tisíc cvičenců, mohla uskutečnit. Jeho tvrzení je ovšem v rozporu s tím, co sdělil Sokol před rokem na svých webových stránkách.

„Na jednání s ministrem Štechem a premiérem Sobotkou dosáhla starostka České obce sokolské Hana Moučková také další důležité dohody, která zajišťuje financování příprav XVI. všesokolského sletu,“ stojí ve zprávě z 25.7.2017.

Přímo starostka si jednání se Sobotkou velmi pochvalovala. „S panem premiérem a panem ministrem jsme se dohodli na tom, že dostaneme mimořádně část dotace na XVI. všesokolský slet už v letošním roce. Jakmile finanční prostředky získáme, můžeme naplno začít s přípravami sletu,“ uvedla Moučková.

Zdá se, že Babišovo vychloubání je jen další pohádkou, kterou majitel hnutí ANO předkládá svým voličům. Jde však pouze o lži, které se dostaly na světlo světa. Andrej Babiš se nestydí vymyslet si cokoliv, třeba i přísahat na zdraví svých dětí, jen aby lidem ukázal, jak je skvělý a přišel konat dobro. Opak je však pravdou.

Není zde článek celý?