BI přiznal převahu ruské fregaty nad americkými loděmi

Ruská hlídková loď Admiral Kasatanov (Projekt 22350, třída Admiral Sergej Gorškov) překonává americké bojové lodě pobřežní zóny, uvádí portál Business Insider.

„Druhá fregata Projektu 22350 (třída Admiral Sergej Gorškov) se ještě buduje, ale už teď se loď zdá dobře vybavenou. Zvláště jestli ji porovnáme s americkými loďmi pobřežní zóny série LCS, které také mají zpoždění a mají problémy s motory,“ podotýká list.

Fregaty projektu 22350 jsou určeny pro bojové akce v jakékoli části světových oceánů proti lodím a ponorkám protivníka a také dokáží odrazit vzdušný útok. Díky originálnímu stylu má loď snížený radarový obraz, takže je obtížné ji zjistit radarem. Tyto lodě o výtlaku 4,5 tisíc tun jsou 135 metrů dlouhé a 15 metrů široké.

Fregata Admiral Kasatanov nyní absolvuje tovární testy a do výzbroje nebude zařazena dříve než v roce 2019. Loď je vybavena dvěma protiletadlovými dělostřeleckými komplexy Palaš, protilodními raketami a raketami s plochou dráhou letu, protiponorkovými torpédy a také raketovým komplexem Poliment-Redut.


Není zde článek celý?