Bombardér PAK DA postaví na základě stealth technologií

Perspektivní letecký komplex na dlouhou vzdálenost (PAK DA) bude vybudován s pomocí stealth technologií.
Oznámil to náměstek ruského ministra obrany Alexej Krivoručko během jednání v Kazaňském leteckém závodu (KLZ) S. P. Gorbunova. O této události informovalo oddělení informací a masových komunikací Ministerstva obrany RF.

KAZ je předním výrobcem nadějného raketonosiče, který bude postaven podle konstrukce „létající křídlo“. Jak bylo uvedeno již dříve, testování letadla je naplánováno během let 2023-2024. Očekává se, že PAK DA předčí ruský tupolev Tu-160, ale také čínský H-20 a americký B-21, které jsou v současné době ve vývoji

Tato zakázka zajistí firmě práci na deset let. Mimo to KLZ provádí opravy s modernizací na bojových letounech na dlouhé vzdálenosti Tu-22M3 a Tu-160 a staví raketonosič Tu-160M.

Co se týče posledního letadla Alexej Krivoručko uvedl, že práce jdou podle plánu, v několika etapách došlo k malému zpoždění, ale v jiných jsou naopak napřed.

Sériová výroba modernizovaných strategických bombardérů raketonosičů TU-160M2 je plánována mezi lety 2020-2021. Ministerstvo obrany RF plánuje nakoupit zhruba 50 takových strojů.


Není zde článek celý?