BRICS se připravuje na digitální revoluci

Pět zemí bloku BRICS Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika se dohodly na bližší spolupráci, aby přispěly k hladkému průchodu rychle se vyvíjející technologie, která uvolnila cestu ke čtvrté průmyslové revoluci.

Digitální věk, nebo také Revoluce 4.0, je považován za čtvrtou velkou technologickou éru od 18. století. Slučuje v sobě digitální technologii, nanotechnologii, biotechnologii, robotiku, umělou inteligenci a další oblasti.

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa označil digitální revoluci za další metu států BRICS.

„Vlna inovací má potenciál dramaticky zlepšit produktivitu a postavit celé země na trajektorii prosperity. Má to potenciál řešit mnoho sociálních problémů, kterým čelíme…“ řekl během summitu skupiny v Johannesburgu.

Slova jihoafrického prezidenta podpořil indický premiér Narendra Modi, který prohlásil, že technologické inovace by mohly pomoci zvýšit úroveň produktivity a zlepšit služby.

„Indie chce spolupracovat spolu s BRICS národy v oblasti čtvrté industriální revoluce a všechny národy musejí sdílet nejlepší praxi a politiku v této oblasti,“ prohlásil Modi.

Podle názoru brazilského prezidenta Michela Temera mohou být státy BRICS schopny konkurence jen v případě, že budou otevřeny ve smyslu „sofistikovanějších vstupů, pokročilé technologie, drzých nápadů a otevřeny pro investice a obchody“.


Není zde článek celý?