Chorvatský fotbalista, který křičel „Sláva Ukrajině“, se Rusku omluvil

Obránce chorvatského fotbalového týmu Domagoj Vida se rusky omluvil za skandování hesel ukrajinských nacionalistů po vítězství nad ruským týmem ve čtvrtfinále mistrovství světa.

 „Vím, že jsem udělal chybu. Chci se ještě jednou omluvit ruským lidem. Nepřemýšlel jsem o tom a promiňte, je to život. Je třeba se učit na chybách,“ řekl sportovec v pořadu televizního kanálu Rossija 24 na otázku o hvízdání z tribun.

Ve středu během utkání Chorvatsko — Anglie fanoušci vypískali fotbalistu. Diváci nesouhlasně hučeli pokaždé, když se míč dostal Vidovi. Hra skončila vítězstvím chorvatského týmu v poměru 2:1. Chorvatsko se tak poprvé v dějinách dostalo do finále mistrovství.

Incident s Ukrajinou

Po vítězství Chorvatů nad ruským týmem se na internetu objevily záběry, na nichž Domagoj Vida křičel „Sláva Ukrajině“ a člen delegace chorvatského týmu Ognjen Vukojevič dodal, že to bylo vítězství „za Dynamo a Ukrajinu„. Oba účastníci videonahrávky hráli dříve za kyjevské Dynamo.

FIFA napomenula obránce chorvatského týmu, ale nediskvalifikovala ho. Přitom Vukojevičovi udělila federace disciplinární pokutu ve výši 15 tisíc švýcarských franků, které se nabídla uhradit ukrajinská strana, ale sportovec odmítl pomoc Kyjeva a zdůraznil, že nemá žádné nároky vůči FIFA.


Není zde článek celý?