Ďábel v detailech. Guardian změnila formulaci článku o novém pozvání Mayové na MS 2018

Noviny Guardian poté, co ruské velvyslanectví vyvrátilo zprávy o tom, že Rusko britské premiérce Therese Mayové odeslalo nové pozvání na mistrovství světa ve fotbale, změnily formulaci článku.

Guardian dříve uvedly, že Rusko údajně po vítězství Anglie nad Kolumbií odeslalo Therese Mayová nové pozvání na MS 2018. Následně tiskový mluvčí ruského velvyslanectví ve Velké Británii Sputniku oznámil, že Rusko neodesílalo a neodvolávalo individuální pozvání na mistrovství světa pro britské politiky, kteří se už před turnajem rozhodli, že na turnaj nepřijedou.

V nové verzi článku se uvádí, že Rusko skotačivě oznámilo, že Theresa Mayová je pozvána na čtvrtfinálový zápas Mistrovství světa ve fotbale 2018, ve kterém se v sobotu utká Anglie se Švédskem. „Ale na Downing Street oznámili, že bojkot ze strany britských ministrů a členů královské rodiny stále platí,“ také uvádějí noviny.

Již před MS 2018 britská vláda oznámila, že činovníci a členové královské rodiny budou mistrovství bojkotovat. Důvodem slouží přesvědčení britské strany, že Rusko má prsty v otravě bývalého pracovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery, ke které došlo v Salisbury.

Čtvrtfinálový zápas Anglie-Švédsko je na programu 7. července v Samaře. Anglický tým a fanoušci se v současnosti bojí o svého kapitána a lídra Harryho Kana, který má problémy se zády.


Není zde článek celý?