David Rath se inspiruje Babišem. Volby jako nový lidový soud

David Rath chce být zvolen senátorem. Kandiduje v Litoměřicích, kde to dobře zná, jelikož tam seděl ve vězení. Absurdní komedie? Možná. Ale zároveň také realita našich dní, která naprosto zapadá do koloritu doby.

Vzpomínáte si na to, jak Andrej Babiš a jeho zastánci často opakují, že trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo není problém, protože „lidé jej zvolili“? Náš premiér vynalezl novou cestu k tomu, jak hodnotit vinu a nevinu bez ohledu na fakta. A to, že Rath teď chce být senátorem, je jen logickým důsledkem tohoto pohrdání právem a spravedlností.

Když vás zvolí, je vaše vina menší. Z pohledu spravedlivého lidu rozhodně. Proto přece tolik nevadí, že si Babiš postavil luxusní sídlo s příspěvkem padesát milionů z dotací Evropské unie. A také proto nevadí například to, že Jiří Kajínek je vrah. Propustil ho lidem zvolený prezident a také s ním byl pořad na TV Prima.

Někoho možná může zarážet, že Rath tak dlouho hledá cestu, jak vybruslit ze svého případu, až dojde k tomu, že by se měl schovat do senátu. Vězte ale, že nemusí, naopak je docela dobře možné, že napříště by mohl kandidovat rovnou a Pražský hrad. Opravdu má někdo ještě dojem, že není možné, aby byl zvolen?

Není zde článek celý?