Do Česka jezdí Rusové pouze „na snídaně“

Cestovní servis Tutu.ru zanalyzoval všechny zájezdy prodané během roku (od června 2017 do června 2018) a vytvořil žebříček zemí, do nichž jezdí ruští turisté pouze na snídaně, vybírají odpočinek s variantou „plná penze“ nebo kupují zájezdy zcela bez jídla. Turisté, kteří jezdí do České republiky, prakticky vždy vybírají variantu „pouze snídaně“.

Většina (38 % cestovatelů) vybrala zájezdy s plnou penzí (snídaně, oběd, večeře; All inclusive nebo Ultra All Inclusive). Dále následují zájezdy s typem stravování „pouze snídaně“ — 31 %. 20 % turistů kupovalo zájezd „bez stravování“ a 11 % — snídaně a večeře.

Do výzkumu bylo zahrnuto z hlediska organizovaných turistů 15 nejpopulárnějších zemí: Rusko, Turecko, Thajsko, Tunis, Kypr, Řecko, Vietnam, Spojené arabské emiráty, Indie, Abcházie, Španělsko, Dominikánská republika, Itálie, Česká republika a Bulharsko.  

Plnou penzi (snídani, oběd, večeři) volí 100 % turistů, kteří jedou do Dominikánské republiky. Na druhém místě je Tunis (94 %) a Turecko (83 %) uzavírá trojku. Pouze každý pátý turista odmítá All inclusive v této zemi.

Soubor top 5 zemí, kde turisté volí plnou penzi, vypadá takto: Dominikánská republika, Tunis, Turecko, Abcházie a Řecko.

Stravování dvakrát denně je populární ve Španělsku (tuto variantu vybírá 56 % cestovatelů). Na druhém místě je Kypr (38 %) a na třetím — Spojené arabské emiráty (31 %).

Top 5 zemí, kam jedou turisté na „snídani a večeři“: Španělsko, Kypr, Spojené arabské emiráty, Itálie, Řecko.

Pouze snídaně nejčastěji vybírají turisté, kteří letí do České republiky (98%), Thajska (87 %) a Indie (78%).

Top 5 zemí, kam jedou „na snídaně“: Česká republika, Thajsko, Indie, Itálie a Vietnam.


Není zde článek celý?