Instagram se omluvil za to, že cenzuroval fotku dvou líbajících se mužů

Instagram mohl málem přijít o svou reputaci, když smazal fotografii dvou líbajících se mužů. Své rozhodnutí motivoval porušením pravidel platformy. Později však snímek obnovil a autorce se omluvil.

Snímek 30. června zveřejnila profesionální fotografka Stella Asia Consonni. Ten zaznamenal polibek mezi Jordanem Bowenem a Lucou Luciferem. Později však Instagram bez varování snímek odstranil.

„Pokud ještě jednou porušíte naše pravidla, tak může dojít k omezení nebo zrušení vašeho účtu,“ varovala platforma, kterou vlastní Facebook. Jak uvedla Consonni Newsweeku, Instagram příspěvek následující den zase vrátil a poslal jí omluvu. „Tento příspěvek byl smazán omylem, omlouváme se,“ uvedl mluvčí platformy Newsweeku.

„Když jsem zjistila, že byl vymazán, byla jsem naštvaná a pobouřená. Hned jsem myslela na Jordana a Luca, kteří mi pózovali. Museli se cítit hrozně,“ uvedla fotografka Newsweeku. Consonni dále tvrdí, že pod snímkem uživatelé zanechávají nenávistné komentáře.

Podle ní se jedná pouze o špičku ledovce. Doufá ale, že incident pomůže zvýšit povědomí o právech komunity LGBTQ+. Bowen ze své strany na Instagramu napsal, že postoj platformy v zásadě znamená, že jeho vztah byl zredukován na pravidla společnosti.


Není zde článek celý?