Je to tady. Vrchní konspirátor Žantovský tlačí na ČTK, aby informovala o akci dezinformátorů

Na webu Česká média vyšla zpráva o jednání Rady České tiskové kanceláře a jedna z informací hned potvrdila, co se s touto agenturou pravděpodobně stane, pokud v ní převládnou obskurní figurky a další „mediální analytici“ typu Petra Žantovského. Tomu totiž vadí, že ČTK neinformovala o udílení tzv. Krameriových cen.

„Petr Žantovský trval na zásadě, že agentura má zveřejňovat široké spektrum zpráv. Proto považuje za hrubou profesní chybu, že ČTK neinformovala o udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku,“ uvádí se ve zprávě.

Zdá se tedy, že do „širokého spektra zpráv“ budou nyní patřit i lži, dezinformace a fake news, ať už tomuto jevu říkáme jakkoli. Protože právě to je hlavním posláním těchto „cen“, které dostávají zejména představitelé tzv. alternativních médií – a čím více lží šíří, tím lépe.

Česká média tak mají další problém. Je naprosto běžné přebírat zpravodajství ČTK, kapacity běžných redakcí nedovolují podrobně každou z nich ověřovat, a právě proto si je mediální domy platí. Jenomže teď tomu pravděpodobně bude jinak, protože asi bude nutné monitorovat Parlamentní listy, Aeronet a další proruské, prolhané weby, které zveřejňují svou alternativní pravdu, tedy lež.

Ještě jedna informace  ze zprávy o jednání Rady ČTK ale není příliš radostná. „Jaroslava Wenigerová vyzdvihla význam Akademie ČTK. Petr Žantovský se k ní připojil a informoval radní, že navrhl generálnímu řediteli ČTK Jiřímu Majstrovi, aby usiloval o přípravu akreditovaného bakalářského oboru na bázi právě agenturní akademie. Žantovský se přihlásil k této aktivitě, neboť by zde mohl využít své zkušenosti vysokoškolského pedagoga,“ píše se zde.

Dá se tedy očekávat, že zájemci o tento „akreditovaný bakalářský obor“ budou vyučováni lidmi, kteří ignorují pravdivé a ověřené informace a říkají tomu „široké spektrum“. Pak bude jejich titul mít asi takovou váhu, jako má ten Petra Žantovského, který pochází ze stejné univerzity jako ten, který získala Taťána Malá. A nikoho asi nepřekvapí, že Žantovského do Rady ČTK navrhlo hnutí ANO.

Kruh se prostě uzavírá.

Není zde článek celý?