Je vyřešen problém „černého dýmu“ z komínů Admirála Kuzněcova

Modernizace spalovacího systému, trysky a energetického řízení umožní vyřešit problém „černého dýmu“ z komínů jediné ruské letecké lodě Admirál Kuzněcov, řekl ruským médiím vedoucí vědecký pracovník Krylovského státního vědeckého centra Valerij Polovinkin. Jeho slova cituje Lenta.ru

Podle jeho slov v současné době Krylovské centrum provádí příslušné výzkumy. „Známe, obrazně řečeno, slabá místa této lodě a budeme navrhovat flotile řešení její modernizace. Jde především o energetiku. Díváme se na problém nejen z hlediska ekonomiky, ale i ekologie,“ řekl Polovinkin.

Odborník uvedl, že problém s „černým dýmem“ z komínů Admirála Kuzněcova umožní vyřešit modernizace spalovacího systému, trysky a energetického řízení.

„Co se týče azbestu, kterým jsou pokryty lodní kotle, i tady existuje východisko. Nyní jsou vytvořeny ekologické polymerní materiály odolné vůči vysokým teplotám, které nejsou zakázány mezinárodní společností. Zdůrazňuji, že nikdy nenabízíme neprověřená řešení,“ uvádí Polovinkin.

Vedoucí vědecký pracovník Krylovského centra se domnívá, že Rusko potřebuje minimálně čtyři letecké lodě (dvě pro Severní a dvě pro Tichooceánskou flotilu). Podle jeho názoru takové lodě musí mít ponor 60 až 100 tisíc tun a také jaderný pohon a elektromagnetický katapult. Polovinkin je přesvědčen, že stavba malých leteckých lodí je slepá ulička.

„Technologické možnosti ruských závodů umožňují vyřešit každý úkol. Ale podle mého názoru dříve než v roce 2030-35 nová letecká loď postavena nebude. Její stavba vyžádá minimálně deset let, pokud se nezpomalí financování a dodávky vybavení a součástí,“ řekl Polovinkin.


Není zde článek celý?