Kanada poskytne Ukrajině vojenskou pomoc v hodnotě sedm milionů dolarů

Kanadská vláda chce do konce března 2019 zaslat Ukrajině vojenskou pomoc v hodnotě více než 7 milionů dolarů. Řekl to ministr národní obrany Kanady Harjit Sajjan. Jeho slova cituje v sobotu 28. července Ukrinform.

„V rámci celkové podpory Ukrajiny Kanada poskytla Ozbrojeným silám Ukrajiny nesmrtonosné vojenské zařízení v hodnotě více než 16 milionů dolarů, věci za dalších 7,25 milionů dolarů budou dodány do konce března 2019,“ řekl Sajjan.

Uvedl také, že Kanada „usilovně pracuje s partnery na rozvoji bezpečné, úspěšné a demokratické Ukrajiny. „Kanadská podpora Ukrajiny před tváří ruské agrese je neochvějná,“ zdůraznil ministr.

Ještě před tím v červenci ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že podle jeho názoru na světě není upřímnější přítel Ukrajiny, než je Kanada.

Kanadský premiér Justin Trudeau nejednou prohlásil, že pomůže Ukrajině „hájit svou suverenitu“. Před tím uvedl, že do března 2019 byla prodloužena mise 200 kanadských vojenských instruktorů na Ukrajině, kteří se zabývají výcvikem vojáků a důstojníků OSU na Javorovském polygonu ve Lvovské oblasti.


Není zde článek celý?