Kandidátka ANO na primátorku Varů vysvětluje, proč ANO. Ukázková naivita

Andrej Babiš, Jana Vildumetzová a kandidátka na primátorku Andrea Pfeffer-Ferklová (vlevo). | FOTO: FB Andrea Pfeffer-Ferklová

Politická divize Agrofertu pod názvem ANO je v dlouhodobé personální krizi, kvůli tomu, že na kandidátky na všech úrovních nemůže získat skutečné osobnosti. V některých částech republiky ani nepostaví vlastního kandidáta na senátora. A tak se stává, že do čelních pozic kandidátek se dostávají sklutečně „zajímaví“ lidé. Jednou z nich je Andrea Pfeffer-Ferklová, která je kandidátkou ANO na primátorku Karlových Varů, nyní ředitelkou zdejšího Grandhotelu Pupp. Přesto je reprezentantkou naprosto čisté naivity. Tak jako mnozí jiní její předchůdci ve straně velkého šéfa.

Kandidátka a ctižádostivá manažerka se svěřila na Facebooku se svým vysvětlením, proč kandiduje za Babiše. Prý je to jednoduché: „Protože jsou v ANO opravdoví odborníci, kteří ve svých civilních profesích již dokázali, že to dokáží. Protože jsou v ANO lidé, které osobně znám a vážím si jejich práce. Protože je v ANO mnoho lidí, kteří chtějí věci změnit právě tak jako já. Protože je ANO demokratickým hnutím, které moje názory a postoje respektuje. Protože jsme v ANO tým, který táhne za jeden provaz,“ napsala Pfeffer-Ferklová.

Slova paní kandidátky na primátorku působí tak, jakoby v České republice nebyla posledních přibližně pět let. Tomu, co píše, mohl možná někdo věřit, když Babiš podnik jménem ANO nastartoval. Ale dnes? Po tom, co už všechny balonky praskly?

Věty Pfeffer-Ferklové působí nyní spíše jako dobrý vtip. Tak prý jsou v ANO odborníci? A kteří například? A nemohla by se paní kandidátka někdy zajet podívat například do Prahy? Aby viděla, jak to vypadá, když odborníci ANO řídí město. A například vláda, ta je také doslova přeplněná odborníky. Až z ní oni odborníci postupně odpadávají. Doslova neuvěřitelnou větou je ta o demokratickém hnutí. ANO rozhodně není demokratickým hnutím. ANO je v majetku jednoho člověka, který hnutí financuje a řídí pevnou rukou. A že je ANO tým, který táhne za jeden provaz? Tak to skutečně je. Všichni pracovníci ANO táhnou za provaz Andreje Babiše.

Není zde článek celý?