Klaus se nebojí návratu komunistů k moci. V Babišově MF DNES objevil jiné světové problémy

Exprezident Václav Klaus dává pravidelné rozhovory Babišově MF DNES a jejímu šéfredaktorovi Jaroslavu Pleslovi. A opět nás obeznámil se svými obavami, ovšem nemějte starost – pan bývalý prezident se rozhodně nebojí toho, že by se komunisté vraceli k moci.

Klausovo vidění světa působí, jako by žil zavřený v jedné (nejspíš polstrované) místnosti s Petrem Hájkem. Přestože ve středu dostává důvěru kabinet, který jasně podpoří komunistická strana a klade si u toho podmínky, KSČM se tedy dle Klause k moci nevrací.

Ovšem něčeho se bát přece jenom musíme! Ano, hádáte správně. Je to Evropská unie, potlačování národních států a hlavně ty různé zlé -ismy, proti kterým pravidelně sepisuje Institut Václava Klause různá podivná prohlášení.

Politologický rozbor světa pana šéfredaktora s panem prezidentem se točí kolem zásadního tématu: mistrovství světa ve fotbale. Jak se projevují problémy současnosti? podle Plesla třeba tím, žr švýcarští reprezentanti oslavují góly symboly Albánie. Co na to Klaus? „Evropské elity lidem pohrdají.“

A nakonec pro shrnují. Nedojde k totalitě pod rudou vlajkoou, říká Klaus. „Bude to pod vlajkami zelenými, eventuálně duhovými a jinými.“

Děkujeme, pane bývalý prezidente. A teď pojďme sledovat to, jak se v realitě komunisté derou k moci po zádech Andreje Babiše.

Není zde článek celý?