KLDR obvinila USA kvůli absolutně jednostranným požadavkům

Ministerstvo zahraničních věcí KLDR si myslí, že na jednáních, která probíhala 6. a 7. července americká strana vyjadřovala výhradně „jednostranné a loupežnické požadavky denuklearizace“, což protiřečí dohodám, kterých bylo dosaženo v Singapuru, informuje agentura CTAK.

Jednání se účastnil americký ministr zahraničí Mike Pompeo a zástupce předsedy komunistické strany KLDR Kim Yeong-cheol. Po skončení jednání Američan napsal na Twitteru, že je hrdý „na práci svého týmu“, o detailech z jednání nic neřekl.

Americká strana… (vyjadřovala pouze) jednostranné a loupežnické požadavky denuklearizace, při hovoru o principu plné, prověřitelné a nezvratné denuklearizace, informování a prověrkách,“ stojí v prohlášení severokorejského ministerstva.

Na korejském ministerstvu zahraničí prohlásili, že USA jen vyslovovaly podmínky a „vymyšlené výmluvy“, přičemž ukázaly vůli k tomu nadlouho odložit takové fundamentální otázky, jako „budování systému míru na Korejském poloostrově“ a deklarace o ukončení války.


Není zde článek celý?