Kocourkov, vtip, Absurdistán. Politici žasnou, že chce Babiš řídit spravedlnost

Opoziční politici žasnou, čeho jsme svědky po rezignaci ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Premiér Andrej Babiš bude chtít být sám pověřen vedením tohoto rezortu. Pokud mu prezident vyhoví, Česká republika dostane prvního trestně stíhaného ministra spravedlnosti.

“Ministrem spravedlnosti dočasně bude obviněný z trestného činu? Tak to je fakt změna k lepšímu, to bude hned líp. Vítejte v Kocourkově! V Absurdistánu! V pekle! V Babiišstánu. V ČR…” povzdechl si na twitteru šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Podobně reagoval i jeho stranický kolega, europoslanec Tomáš Zdechovský. “Vtip týdne: Spravedlnost bude řídit trestně stíhaný Andrej Babiš. Tak to o nezávislost vyšetřování kauzy Čapí hnízdo nemám strach,” napsal hořce.

“Říkal jsem si ….. dno. Dál už to nejde. A ono ouha, trestně stíhaný premiér bude řídit ministerstvo spravedlnosti,” přisadil si místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

“Babiš ministrem spravedlnosti? Člověk si myslí, že s osobou ministra spravedlnosti už nemůže být hůř a on to dokázal!” píše poslanec Pirátské strany Jakub Michálek. Situaci nazval anglickým slovem “brainfuck”.

Za neuvěřitelnou popsal situaci předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na facebooku.Jestli jsme někdy měli být na pozoru, tak právě teď,” varuje Pospíšil, mimo jiné bývalý ministr spravedlnosti. “Situace už nabývá biblických rozměrů,” doplnil na twitteru jeho stranický kolega Michal Kučera z TOP 09.

“Česká republika v pěti slovech: trestně stíhaný premiér ministrem spravedlnosti,” shrnul situaci Zbyněk Stanjura z ODS.

Předseda ODS Petr Fiala zareagoval jako politilog: “Do PS se nemůže jít žádat o důvěru s neúplnou vládou. Andrej Babiš chce důvěru pro vládu, kde budou neobsazena dvě důležitá ministerstva – zahraničí a spravedlnosti. Premiér by měl proto požádat o odložení hlasování o důvěře do doby, než budou známa jména plnohodnotných ministrů,” uvedl Fiala. A dodal: “Andrej Babiš přece nemůže být ministrem spravedlnosti ani jeden jediný den. Trestně stíhaný premiér musí vědět, ze toto je nepřijatelné.”

Není zde článek celý?