Likvidace policie pokračuje. Policejní prezident Tuhý končí, stane se velvyslancem

Premiér Andrej Babiš se vzhledem ke všem svým problémům dlouhodobě snaží ovládnout bezpečnostní složky státu. Jedním z posledních, kdo evidentně nepatřil mezi Babišovi lidi, je policejní prezident Tomáš Tuhý, který spolu s exministrem vnitra Milanem Chovancem prosazoval policejní reformu navzdory hnutí ANO a Lidovým novinám. Teď se z něj podle týdeníku E15 stane velvyslanec na Slovensku.

Zdá se, že kromě definitivní likvidace nezávislosti policie nastanou velké změny i v zahraniční politice. Bude se totiž měnit téměř polovina všech velvyslanců. Stanou se z těchto důležitých míst trafiky pro Babišovy chráněnce nebo místa pro odložení nepohodlných lidí?

Takovýto krok znamená jediné – další devalvaci české pozice ve světě, která je už tak zásadním způsobem narušena jak konáním prezidenta Miloše Zemana, tak Babišovým testním stíháním a dlouhým vládnutím bez důvěry poslanecké sněmovny.

A ta zásadnější otázka, další fungování nezávislé policie, jistě nabídne mnohá zajímavá vyústění. Už dávno se totiž hovoří o tom, že na místo policejního prezidenta by rád usedl nejvěrnější z věrných, plukovník Robert Šlachta.

Stihne to Babiš ještě před tím, než získá důvěru? Nebo bude ČSSD aktivně sekundovat u přebírání státu?

Uvidíme.

Není zde článek celý?