Malá je odepsaná. Snažila se, ale velký šéf už hledá cestu, jak se jí zbavit

Taťána Malá je v roli ministryně nejspíše odepsaná. Píáristé velkému šéfovi zřejmě doporučili, ať se jí zbaví. Té ostudy je až moc. Navíc kritika už nepadá jen na opisovatelku Táňu, ale i na Andreje, který jí dosud usilovně držel. Není divu. Je to jeho velmi věrná fanynka, poslouchá na slovo a na ministerstvu by se jistě postarala o vyřešení kauzy čapák. Jenže když ji Babiš instaloval na ministerstvo, zřejmě sám netušil, že to s těmi jejími tituly je takové divočejší.

Nedá se nic dělat, Taťána bude muset jít. Jakoby Babišova vláda neměla sama o sobě dost velkých škraloupů, od samotného trestně stíháného estébáka v čele, přes mlátičku Metnara, „zpěváka“ Vojtěcha až po spolupráci s bolševiky. Do toho se Babišovi vynořil nepříjemný problém s opisovací Táňou. To fakt nepotřebuje.

Potřebuje přece klid na práci. Takže paní Malá se s největší pravděpodobností vrátí do poslanecké lavice a bude ráda. Babiš si na ministerstvo spravedlnosti instaluje nějakého jiného poslušného fanouška. Pak teprve zavládne onen klid na práci.

Fakt, že Babiš připustil, že o jejích diplomkách bude jednat klub v pondělí a že by měla možná odstoupit, když to nebude v pořádku, znamená pro Malou jasný signál. Má jít po dobrém, nebo to bude po zlém. Co to v praxi znamená, ví spousta lidí. Čerstvě například fanynka Babiše a Zemana Karla Šlechtová, z minulosti Helena Válková, která zůstala věrnou fanynkou šéfa, nebo Michal Murín. Nyní již bývalý šéf GIBS skončil po nátlaku Babiše v nemocnici. Andrej prostě chtěl GIBS, tak si ho vzal. Malá ho nezajímá, potřebuje někoho, kdo ohlídá ministerstvo a kdo bude plnit rozkazy obdržené po esemesce. Nepotřebuje ministryni, terá podvádí. Přesněji: Nepotřebuje ministryni, o které se ví, že podvádí, což vrhá další stín na jeho ostudnou vládu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?