Marek Hilšer: Z Babiše se stává neomezený vládce. Zemi řídí diletantsky

Lékař a neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer se opět vyjádřil k aktuální politické situaci. Znovu jsou to slova kritiky na adresu Andreje Babiše. Marek Hilšer, který hodlá kandidovat do Senátu, říká, že je jen na nás, jak moc si Babišem necháme vzít náš stát. Jeho způsob řízení pak popisuje jako diletantské vedení firmy.

„Andrej Babiš přešel do druhé fáze řízení státu jako firmy. Řídí ho jako svojí vlastní firmu. K tomu všemu diletantsky. Téměř rok nebyl schopen sestavit vládu s důvěrou,“ píše Marek Hilšer.

„Jako bývalý agent StB se opírá o podporu komunistů a na ministerstva jmenuje loutky, které postrádají společenskou důvěru. Zcela ignoruje pravidla a bez uzardění prohlásí, že převezme řízení Ministerstva spravedlnosti. Jako bychom už ani ministry nepotřebovali, na všechno stačí AB. Trestně stíhaný pro podvody bude ovlivňovat justici. V přímém přenosu vidíme rodící se oligarchii a je jen na nás, jak hodně si necháme stát vzít. Občané se proměňují v zaměstnance a z Babiše se stává neomezený vládce,“ uzavřel Marek Hilšer.

Před několika dny zkritizoval také ČSSD, předpovídá její konec: „Nejhorší, co může člověka potkat, je ztráta důstojnosti. Platí to i pro strany. A tak nezbývá než smutně ČSSD popřát, ať odpočívá v pokoji.“

Není zde článek celý?