Média: Na Ministerstvu obrany Ukrajiny reagovali na neúspěch svých tanků v biatlonu

Na ukrajinském ministerstvu obranu připouští, že důvodem neúspěchů tanků Oplot na mezinárodních závodech v Německu je nezkušenost posádek, informuje o tom televizní stanice RT s odkazem na zdroj na ministerstvu.

„Je možné, že technické problémy byly spojeny zrovna s nezkušeností týmu, protože samotný tank (T-84) se dříve předváděl v dobrém světle… Osmé místo je velmi špatný výsledek,“ oznámil zdroj televizní stanice, který zároveň vyzval k počkání na výsledky pracovní skupiny, která řeší problémy nových ukrajinských tanků.

Zdroj také připomněl, že v roce 2017 tým Ukrajiny soutěžil s tanky T-64BV a obsadil předposlední (páté) místo, když porazil pouze soupeře z Polska.

V pátek vyšlo najevo, že na Ukrajině vytvořili pracovní skupinu, která má zjistit důvody technických a konstrukčních závad, které u tanků T-84 Oplot vznikly během závodů.

Ukrajinský tým na závodech Strong Europe Tank Challenge v Německu skončil poslední se ziskem 950 bodů. První místo obsadilo Německo se 1 450 body. Kromě Ukrajiny a Německa se závodů účastnily také týmy Rakouska, USA, Francie, Velké Británie, Švédska a Polska.


Není zde článek celý?