Média: V Kirkúku byla zlikvidována velká buňka IS

Irácké silové struktury zlikvidovaly velkou buňku teroristické skupiny Islámský stát (IS, v RF je zakázán) v Kirkúku a zlikvidovaly 14 teroristů, oznámila místní televizní stanice Al Sumaria s odvoláním na zdroje v rozvědce.

„Bezpečnostní síly provedly operaci v provincii Kirkúk, v jejímž průběhu se podařilo zlikvidovat velkou buňku IS* složenou ze 14 lidí,“ oznámila televize.

Podotýká se, že mezi neutralizovanými teroristy byl vedoucí této sítě Abú Anas al-Irakí. Teroristé se nacházeli v jedné z vesnic této provincie.

„Síť se podílela na řadě vražd, únosů a zřízení falešných kontrolních stanovišť v Kirkúku. Byly u nich nalezeny mapy a plány teroristických útoků v provincii,“ oznámili zdroje televizní stanice.

Dříve v severní irácké provincii Kirkúku došlo k řadě teroristických útoků. Koncem června byly na silnici Kirkúk — Dijála nalezeny mrtvoly osmi zabitých iráckých vojáků, které zajali teroristé IS jako rukojmí. V neděli bylo 14 lidí zraněno v důsledku tří výbuchů u skladů s volebními lístky.

Guvernér provincie Kirkúk Rakan al-Jabouri v únoru Sputniku oznámil nebezpečí tzv. „spících buněk“ IS* v Kirkúku. Irácké úřady prohlásily koncem roku 2017 vítězství nad IS a přitom podotkly, že v boji s buňkami se bude pokračovat.

*Teroristická organizace zakázaná v Rusku


Není zde článek celý?