Média zjistila, že indická Rada pro obranné zakázky schválila dohodu o S-400

Rada pro obranné zakázky (DAC) indické vlády definitivně schválila dohodu o dodávkách protivzdušných raket S-400 Triumf, uvádějí noviny Times of India s odkazem na zdroje.

Uvádí se, že ve čtvrtek rada vyřešila „drobné neshody“, které vznikly během jednání s Ruskem.

„Smlouva o dodávce S-400 bude teď zaslána ke schválení ministerstvu financí a vládnímu výboru pro bezpečnost, v jehož čele stojí premiér, s cílem získání definitivního povolení,“ řekl novinám vysoce postavený zdroj.

Již před tím v červnu indická ministryně obrany Nirmala Sitharamanová sdělila, že Indie a Rusko dospěly k závěrečné fázi jednání o dodávkách protivzdušných raket S-400 Triumf.

Ministři obrany a zahraničních věcí Indie a USA se chtějí v nejbližší době setkat ve formátu 2+2 a projednat sankce vůči Rusku a nákup S-400 ze strany Indie. První kolo jednání se mělo konat 6. července ve Washingtonu, ale setkání bylo odloženo. Zástupce indického MZV Ravish Kumar řekl novinářům, že další podrobnosti setkání budou projednány už v nejbližší době.

Již před tím se uvádělo, že poté, kdy byly v květnu odsouhlaseny dodávky protivzdušných komplexů S-400 z RF do Indie v hodnotě 6 miliard dolarů, Washington vyjádřil nespokojenost s obrannou spoluprací Moskvy a Dillí a varoval, že nákup ruských zbraní ze strany Indie může mít za následek zavedení sankcí proti této zemi.


Není zde článek celý?