Mesiáš Babiš jde zachránit klienty H-Systemu. „Nezištně“ a „bez profitu“? To sotva

Premiér země jako poslední naděje pro lidi, kteří mají přijít o střechu nad hlavou? Marketingově dobře zvládnutá situace Andreje Babiše do této role staví a on se jí s chutí ujímá. Nejen, že bude jakýmsi mediátorem mezi znepokojenými exklienty H-Systemu, kteří se mají do měsíce vystěhovat ze svých domovů a správcem konkurzní podstaty, ale rovněž je ve hře sbírka, kterou by Babiš inicioval. Zachránce a dobroděj, tak z celé akce touží šéf hnutí ANO vyjít.

Bylo to předpokládatelné, šlo jen o dobu, jako bude Babišovi trvat, než mu dojde, že má před sebou téma, které mu může vyhrát komunální volby a jeho hnutí značně zvednout preference. Případ rodin, které se přes to, že dostavbu svých domovů zaplatili již dvakrát, a přesto jim Nejvyšší soud nařizuje se vystěhovat, zajímá velkou část národa.

Někteří hovoří o podupání spravedlnosti, jiní ze soucitu zjišťují, jak mohou postiženým obyvatelům Horoměřic pomoci. Na to samozřejmě ihned zareagoval Babiš a jeho lidé. Potenciál zvýšení oblíbenosti jeho osoby i hnutí ANO je totiž velký a každý dobrý skutek bude ve volebních místnostech řádně odměněn.

Rychle tak s nabídkou „zásadní“ finanční pomoci přispěchala Babišova středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a pozadu nemohl zůstat ani její stranický šéf. Hned ve středu ráno se setkal jak se zástupcem části klientů zkrachovalého H-Systemu, sdružených v bytovém družstvu Svatopluk, tak se správcem konkurzní podstaty Josefem Monsportem.

Přestože je tento muž lidmi s Horoměřic nenáviděn a jeho návštěva na místě, kde mají lidé opouštět své domy, které po vleklých problémech dostavěli, by nedopadlo dobře, zdá se, že Babiš je jediným, kdo dokáže obě strany sporu uklidnit.

Premiér hovoří o tom, jak vlastně nikdo nechce, aby celá situace skončila tou nejhorší variantou, tedy nuceným vystěhováním, ale je smířen s tím, že pokud Ústavní soud nerozhodne o odkladu, nebude zřejmě jiná možnost. Proto Babiš přišel s novým nápadem, který prezentoval v rozhovoru pro deník Právo. „Byl jsem osloven jedním kamarádem, že bychom mohli společně založit nějakou sbírku, a vím, že naši lidé jsou velice solidární a že by se našlo obrovské množství občanů, kteří by pomohli, kdyby došlo na lámání chleba,“ sdělil předseda vlády.

V tomto případě by se skutečně obyvatelé Horoměřic, postižení rozhodnutím Nejvyššího soudu, nemuseli bát, že by neměli dostatek financí na získání nového bydlení. Lze totiž předpokládat, že by se do takové sbírky přidala i některá z firem, které Babiš vlastní a určitě i ty, které si chtějí s premiérem uchovat dobré obchodní vztahy.

Postižení klienti H-Systemu by sice museli opustit nejen své domy, ale především domovy, ale neskončili by na dlažbě a své by získal i Andrej Babiš. Tedy neutuchající vděk občanů za to, že „zamakal“ a postaral se o ty, kteří se ne svou vinou dostali do tíživé situace. Zkrátka hodný pan premiér, který to myslí dobře a věnuje péči těm, kteří si to zaslouží. Ano, už je líp.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?