Ministryně Nováková chytá Babišovy móresy, už má také podnikatele za podvodníky

Nová šéfka ministerstva průmyslu a obchodu Marta Nováková velmi rychle pochopila, jak se má chovat ve vládě Andreje Babiše. Stejně jako premiér totiž začala označovat kauzu Čapí hnízdo za kampaň proti premiérovi a dokonce tvrdí, že většina podnikatelů se při žádání o dotace chovala v době, kdy Babiš získal padesát milionů na své rodinné sídlo, stejně. Nepřijatelně tak zaútočila na podnikatele a de facto je označila za podvodníky.

Jakkoliv se totiž šéf hnutí ANO snaží vyšetřovanou eurodotaci na Čapí hnízdo marginalizovat a tvrdí, že se jedná o pokusy o jeho odstranění z politiky, je faktem, že Evropský úřad pro boj proti podvodům označil čerpání dotací na farmu v Olbramovicích právě za podvod. Když tedy ministryně pro DVTV uvedla, že se někdo choval stejně jako Babiš, je tedy podvodník.

Ve stylu podřízených v hnutí ANO se Nováková také pustila do nesmyslné rétoriky, kterou razí nejen Babiš, ale také třeba třináctidenní ministryně Taťána Malá, nebo šéf poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Celé vyšetřování Čapího hnízda je pro premiérovy lidi pouze politická kampaň názorových odpůrců Andreje Babiše. Ještě chybí, aby začala opakovat slova premiéra o mafii, která se snaží úspěšného politika a podnikatele odstranit z vlády, potažmo z politiky vůbec.

Je vidět, že hlavní kompetencí nových ministrů skutečně není jejich odbornost, ale především schopnost se svému šéfovi dobře podbízet a za každou cenu mu dělat obhájce i ve věcech, které jsou neobhajitelné.

Není zde článek celý?