Na OS Windows byl objeven virus, který se nedá odstranit

Uživatelé z celého světa na svých počítačích začali objevovat škodlivý program All-Radio 4.27 Portable, který se nedá odstranit. Portál Bleepingcomputer uvedl, že první zmínky byly zjištěny na fóru Malwarebytes.

Virus útočí na počítače s operačním systémem Windows. Uživatelé se ho snažně pokoušeli zbavit, ale doposud se jim nepodařilo najít mechanizmy k jeho odstranění.

Software ruské výroby All-Radio 4.27 Portable je bezplatný univerzální přehrávač k poslouchání hudby a sledování televizních pořadů. Neznámým hackerům se tento přehrávač podařilo zfalšovat a vydávat napadený software za originál.

Experti z BleepingComputer poznamenali, že většina uživatelů informovala o tomto viru po stažení některých aktivátorů produktů Microsoft. Na základě analýzy bylo zjištěno, že pod různými typy „klíčů“ oběti obdržely reklamní balík aimp, který se stal příčinou nákazy. K potenciálním infekcím mohou patřit minéři, spameři, různí trojani, a také rootkity skrývající v sobě nákazu.

Soudě podle povahy softwaru hodlají hackeři, kteří tento virus vyvinuli, na tomto schématu založit vlastní byznys. Experti varovali před použitím aktivátorů, poněvadž mohou být infikovány útočníky.


Není zde článek celý?