Na Ukrajině neonacisté opět podřízli Romku

Ve městě Beregovo v Zakarpatské oblasti Ukrajiny neznámí pachatelé přepadli ženu z cikánského tábora. Uvádějí to Novosti Zakarpaťja. (Zprávy ze Zakarpatí)

Uvádí se, že policie tohoto města obdržela v neděli 1. července večer oznámení, že blízko železničního depa byla nalezena dívka v bezvědomí a s poraněným krkem. Lékaři, kteří se dostavili na místo dříve než bezpečnostní orgány, odvezli 30letou ženu, ale nepodařilo se ji zachránit.  

Ukázalo se, že po útoku neznámých pachatelů se jí podařilo utéci a dostat se k nejbližšímu domu. Její známí tvrdí, že ženu zabil někdo „cizí“.

Policie zahájila trestní stíhání podle paragrafu Úmyslné zabití.

Policie tvrdí, že nenašla důkazy svědčící o tom, že trestný čin byl spáchán z rasových nebo etnických důvodů.

V noci z 23. na 24. června byl ve Lvově přepaden cikánský tábor. Během události byl zraněn 24letý muž, který na následky bodnořezných ran zemřel. Zraněni byli i další čtyři lidé v táboře. Policie zadržela několik útočníků ve věku 16-17 let a 20letého organizátora útoku na tábor. Útočníci jsou členy organizace Střízlivá a zlá mládež; během útoku používali symboliku organizace Misanthropic Division, která je v Rusku zakázaná. Všem účastníkům útoku na tábor hrozí trest odnětí svobody až na 15 let nebo doživotí.


Není zde článek celý?