Nedaleko Krymu byly zaregistrovány britské a americké výzvědné letouny

Americký výzvědný letoun RQ-4B a britský Sentinel R. 1 byly zpozorovány na radarech při vykonání úkonů v nebi nad Černým mořem a Donbasem. Trasy letů zveřejnil účet na Twitteru Aircraft Spots.

Americký RQ-4B, s palubním číslem 11-2048, byl kromě letů kolem pobřeží Krymu také zaregistrován v nebi nad Donbasem. Bezpilotní stroj dokáže strávit v nebi až 30 hodin ve výšce až 18 km.

​Britský Sentinel R. 1 (ASTOR) vykonal let na jihozápad od poloostrova. ASTOR je plnohodnotný systém letecké rozvědky na řízení útoků.

​Aktivita zahraničních výzvědných letounů u ruských hranic se v poslední době zvýšila. V červenci byl například zpozorován v nebi nad Černým mořem britský letoun, který obletěl Krym minimálně dvakrát. V červnu byl v blízkosti poloostrova zaregistrován americký bezpilotní stroj. Vykonal let podél krymského pobřeží, který trval několik hodin.

Ministerstvo obrany RF vyzvalo v souvislosti se stále častějšími podobnými případy USA, aby přestaly s výzvědnými operacemi u ruských hranic. Pentagon to odmítl.


Není zde článek celý?