Odborníci hodnotili země s nejlevnějším opalováním

Vědci se rozhodli spočítat, kolik stojí průměrná hodina slunce v různých městech Evropy. Výsledky průzkumu publikoval portál Compare the Market, uvádí Express.

Odborníci analyzovali 25 oblíbených turistických destinací a zjistili, která evropská města mohou turistům poskytnout více slunce za menší peníze.

Pro analýzu dovolené po dobu jednoho týdne byla použita průměrná cena letenky pro čtyřčlennou rodinu, cena za nejlevnější z dostupných tříhvězdičkových hotelů a průměrný počet slunečných hodin za den za posledních 30 let.

Ukázalo se, že v letních měsících je nejvýhodnější opalovat se v Istanbulu (Turecko) a na řeckém ostrově Kréta. Hodina slunce v Istanbulu v červnu stojí asi 13 eur a asi 16 eur v srpnu. Hodina slunce na Krétě v červenci bude stát cestovatele asi 13 eur.

Také Rhodos se v prosinci stal nejlevnějším slunečným místem. Cena za sluneční hodiny během tohoto období činí 27 eur, což je o něco více než v Římě, Santorini a Barceloně.

Nejlevnější hodina slunce ze všech analyzovaných míst byla také na Krétě — v květnu 570 rublů. Nejdražší, pokud jde o průměrné roční náklady, byl Petrohrad — tam bude cena slunce stát 81 eur. Pak následuje Dublin (71 eur), Krakov (61 euro), Paříž (59 eur), Amsterdam (44 euro).


Není zde článek celý?