Ovčáček svojí hysterií baví národ i když je na dovolené. Kauzu parkovné nezvládl

Jiří Ovčáček minulý týden ohlásil, že odjíždí na dovolenou. Pár dní bude klid, řekli si jistě ti, kdo sledují tuzemskou politickou scénu. Jenže není. Objevilo se téma parkovné prezidenta, ze kterého svojí hysterií Jiří Ovčáček, toho času kdesi v lesích, udělal slušně úsměvnou kauzu, nad kterou musí kroutit hlavou nejeden mediální stratég. Je neuvěřitelné, jak špatně lze dělat práci tiskového mluvčího.

Ve zkratce, o co jde: Zeman byl na návštěvě Plzně. Zůstal po něm dluh na parkovném ve výši 1066Kč. Ten by měl zaplatit Plzeňský kraj, protože Kancelář prezidenta republiky a Miloš Zeman odmítají hradit statisícové výdaje spojené s jeho cestami do regionů. Kraj požádal radní města Plzeň o prominutí platby. Ti to ale odmítli. Náměstek primíátora řekl, že parkovné neprominou, protože Zeman dělá ČR ostudu.

A v tu chvíli měl Ovčáček po dovolené. Začal tweetovat. Zurážel plzeňské radní, on, bývalý redaktor Haló novin jim vynadal do  soudruhů a ubožáků. Hádal se i s lidmi na Twitteru, jedním z nich byl i náměstek primátora Plzně Martin Baxa. Baxa totiž v reakci na urážky od Ovčáčka napsal, že by ho měl Zeman vyzvat k omluvě. To však mluvčího prezidenta rozčílilo ještě více. Evidentně rozzuřený úředník Ovčáček pak Baxovi napsal:  „Omluvte se vy, a to celé veřejnosti! A především vysvětlete, proč rozdělujete platby parkovného podle politického názoru. To je neslýchané a nepřijatelné! A příště – buďte tak laskavi – se nepokoušejte zatahovat do své komunální volební kampaně prezidenta republiky!“.

Takže přeloženo: Podle nevoleného bývalého redaktora komunistických Haló novin, by se demokraticky zvolení plzeňští radní měli omlouvat veřejnosti za to, že trvají na tom, že pravidla platí pro všechny stejně. Že má běžný občan platit parkovné stejně jako papaláš Ovčáček a Zeman.

Ve své hysterii Ovčáček pokračoval celé odpoledne a ve večerních hodinách, kdy zcela nepochopitelně informoval národ o tom, že zmíněných dlužných 1066Kč poslal ze svého na účet Diecézní charity Plzeň. Ta samozřejmě s vybíráním parkovného v Plzni nemá žádnou spojitost. Ovčáčkovo gesto tak neznamená nic. Dluh po autech jeho šéfa v Plzni stále zůstává.

Naprosto zarážející jśou myšlenkové pochody a pracovní postupy úřadníka, který na Pražském hradě zastává jednu z vedoucích funkcí. Opět se projevil jako absolutně nekompetentní pro tuto pozici. Téma parkovné zcela nezvládl, jednal přesně tak, jak neměl. Přitom stačilo napsat: „Rozhodnutí radních respektujeme, na invektivy nebudeme reagovat. Pracovníci Kanceláře prezidenta republiky se dnes spojili s ekonomickým odborem krajského úřadu. Zmíněných 1066Kč samozřejmě zaplatí Pražský hrad.“

Tím by byla celá věc uzavřena. Jenže na něco takového Ovčáček nemá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?