Petrohrad znovu získal ocenění World Travel Awards

Petrohrad se druhý rok po sobě stal vítězem prestižního turistického ocenění World Travel Awards. Letos se Benátkám severu podařilo získat dvě ceny – Nejlepší evropský lodní směr a Nejlepší kulturně-turistický směr v Evropě, informovala o tom městská rada pro rozvoj turismu.

„30. června 2018 byly v Aténách vyhlášeny výsledky evropského ocenění World Travel Awards 2018. Petrohrad vyhrál dvě nominace: Nejlepší evropský lodní směr a Nejlepší kulturně-turistický směr v Evropě,“ uvádí se ve zprávě.

V první nominaci Petrohrad dokázal porazit taková města jako Amsterdam, Atény, Bodrum a Cannes. Ve druhém ocenění soupeřil například s Barcelonou, Paříží, Londýnem, Florencií, Benátkami a Vídní.

World Travel Awards byla založena v roce 1993 a je považována za nejprestižnější ocenění v oblasti turismu. Ocenění je každoročně udělováno vítězům v různých kategoriích, hlasují turisté a specialisté. Mezi určující parametry patří mimo jiné bezpečnost města, rozvitost infrastruktury a hotelová síť turistické destinace.


Není zde článek celý?