PIETNÍ AKT V LUGANSKU K 77.VÝROČÍ ZAHÁJENÍ VELKÉ VLASTENECKÉ VÁLKY

1529673567_0l_7nora44eV den 77.výročí napadení SSSR Německem a zahájení Velké vlastenecké války, 22.6.2018, se stejně jako ve všech obcích a městech LLR konal pietní akt i v Lugansku u Památníku Velké vlastenecké války-Pylonu slávy s hrobem neznámého vojína. Poklonit se památce hrdinných vojáků Rudé armády a dalších bojovníků proti fašismu přišli představitelé LLR a Lugansku, veteráni, mládež a občané města.

Po minutě ticha promluvili zástupce hlavy LLR Andrej Grebeňuk, primátor Lugansku Manolis Pilavov a předseda Svazu veteránů LLR Michail Gajdukov. Připomněli boj jejich dědů a pradědů proti fašismu ve Velké vlastenecké válce a zdůraznili, že stejně jako oni tehdy i my dnes nad fašismem zvítězíme. Následovala čestná salva a položení květů k památníku.

Pietního aktu se zúčastnili i představitelé projektu „Od vítězství k vítězstvím“ všeruského vojensko-vlasteneckého společenského hnutí „Mladá armáda“, který startoval 7.6. v Krasnojarsku. S cílem zachovat historickou paměť o hrdinství sovětského lidu v letech Velké vlastenecké války navštívili účastníci projektu na své cestě na Donbas mnoho ruských měst a oblastí včetně Krymu. Účastníci projektu rozvinuli velký dvacetimetrový rudý Prapor vítězství. Mladí Lugančané rozvinuli obří vlajku LLR.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Lugansk, LLR


Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!

Není zde článek celý?