Plzeň Zemanovi neodpustila parkovné. Dělá zemi ostudu, řekl náměstek

Prezident Miloš Zeman, který zahájil 20. března v Olomouci třídenní návštěvu Olomouckého kraje, klopýtl při vstupu do budovy krajského úřadu a ztratil botu. Prezident má potíže s chůzí kvůli polyfunkční neuropatii. | FOTO: ČTK/ Luděk Peřina

Plzeň nebude platit za Zemana, protože dělá České republice ostudu. Takové je rozhodnutí radních západočeské metropole. Ti na svém jednání řešili žádost Plzeňského kraje o prominutí 1066 korun. Částka je účet za parkovné prezidentské kolony během poslední návštěvy Plzně. Jenže město za Zemana parkovné platit nebude. Zůstane to na kraji.

„Až prezident ČR přestane dělat naší zemi ostudu, může Plzeň uhradit vyblokovaná parkovací místa, která prezidentská kancelář využívala během jeho návštěvy. Se Zemanem se toho ale už nedočkáme!“ komentovat pro PLzeňský deník rozhodnutí rady náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Kdo bude hradit náklady výletů Zemana po České republice, to je časté téma v krajích. Právě na kraje nejčastěji dopadají největší výdaje v řádech statisíců korun za jednu návštěvu. Výlety totiž odmítá platit Kancelář prezidenta republiky. Kraje, města a obce tak musejí za Zemana platit vše od ubytování, přes pódia až po parkovné, jak uzkazuje příklad z Plzně.

Není zde článek celý?