Podle Duky existují komunisté, kteří mají čest. Tak to se plete

Kardinál Dominik Duka, který se několikrát zastal prezidenta Miloše Zemana i trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, se zlobí. KSČM totiž požaduje zdanění církevních restitucí, což podporuje hnutí ANO i ČSSD. Duka ale nevěří, že by se něco takového mohlo stát, protože by se jednalo o nespravedlnost. Možná by ale udělal lépe, kdyby si uvědomil, s kdo vlastně v Babišově kabinetu zasedne a kdo jej bude podporovat.

Duka doslova řekl: „Nevěřím tomu, že by naše justice mohla udělat takový krok. Něco jiného je komunistická ideologie, něco jiného je komunistická strana. Přece i v komunistické straně jsou lidé, kteří mají smysl pro čest a spravedlnost.“

Od bývalého politického vězně by to bylo opravdu překvapující přesvědčení, bohužel u Duky, který nedávno například prohlásil, že se příliš mluví o kauze Čapí hnízdo,nikoli. Proto je dobré mu připomenout, kdo jsou ti lidé, za kterými několikrát tak vehementně stál.

Hnutí ANO prosazuje nové okrádání církví proto, že Andrej Babiš se řídí pouze průzkumy veřejného mínění. A lidé ty zlé církve nemají rádi, tak je potřeba jim vyjít vstříc.

ČSSD se k tomu ráda přidá, protože tato strana ráda okrádá kdekoho, aby poté mohla z cizího rozdávat.

A komunisté? Ti okrádali, zavírali a zabíjeli čtyřicet let. Opravdu může někoho překvapit, že se k podobné věci hlásí znova?

Není čas zastávat se kohokoli. Není čas doufat v justici – to by bylo možné v normálně fungujícím právním státě. V České republice vzniká vláda bývalého agenta StB, který je trestně stíhán. Budou jej podporovat komunisté. Okradení církví bude jen jednou malou drobností, které se všichni dočkáme. A smutné je, že to byl právě kardinál Duka, kdo podobné lidi pomohl legitimizovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?