Podlézavost Zemanovi na návštěvu Bílého domu nestačí. Bez atomovky nedá ani ránu

Miloš Zeman na to jde zřejmě nějak špatně. Podlézal Donaldu Trumpovi, jak se jen dalo, jeho exmanželce nabízel ambasádu v Praze, ale do Bílého domu se na oficiální návštěvu nedostal a Trump do Prahy také nedorazil.

Zatím se zdá, že není na pořadníku.

Teď Donald Trump nabídl, že se „kdykoliv a bez jakýkoliv podmínek“ setká s íránským prezidentem Hasanem Rúháním. Přitom íránský prezident si s ním vyměnil v posledních dnech výroky, které nezněly moc diplomaticky. Trump Teherán varoval před „následky, jakým v dějinách čelil dříve jen málokdo“, čímž reagoval na Rúháního slova, že „Amerika by měla vědět, že mír s Íránem je mírem všech mírů a válka s Íránem je matkou všech válek“.

To je poučení. Za Kimem jel Trump na druhý konec světa a to ho předtím označil za „rakeťáka“ a už to vypadalo, že nálada je tak hustá, že snad v Jižní Koreji nebude ani olympiáda. Zdá se, že Zemanovy „tz. dronz and tz. helikoptrz“ a vodní děla na našich hranicích neudělaly v Bílém domě velký dojem. Atomovka je atomovka, ať už existující, nebo hypotetická. Kim ji má, Íránci ji mohou mít, možná. A jak to funguje!

Velvyslanec Kmoníček se zdá být zcela bezmocný. Zřejmě v Trumpově administrativě stále hnízdí obamovští sabotéři, kteří prezidentovi naznačili, že sluha Kremlu je figura, se kterou by bylo trapné se na trávníku před Bílým domem vyfotit. Zvlášť když na dokumentování nedobrého fyzického a duševního stavu naší státní hlavy už není třeba photoshop a zlovolní fotografové. To by ještě šlo s trochou snahy vyřešit, ale tohle už je delší dobu problém.

Poslední možností je, že bychom vyhlásili vlastní jaderný program. Nebo by mohl Zeman zadat armádě úkol vyrobit tunu novičoku. Vždyť je vrchní velitel ozbrojených sil. Pak by Zeman mohl řečnit na půdě i ve sklepě OSN obden a třeba by došlo i na summit s Trumpem v Ulánbátaru.

Zdroje tu jsou! A Ovčáček to už nějak vysvětlí.

Není zde článek celý?