Přehled zpráv – RusVesna 30.6.-1.7.2018

lnr_371; Krok k uznání. Luganské ministerstvo zahraničí komentovalo otevření svého zastoupení v Itálii. Otevření zastoupení Republiky v Itálii se stalo další etapou procesu uznání Luganské republiky na mezinárodní scéně.

2; Trump připustil uznání Krymu za ruský. Prezident USA Donald Trump nevyloučil uznání Krymu za ruské území.

3; Trump řekl, co se chystá projednat na setkání s Putinem, Setkání prezidentů Ruska a USA bude už třetí v pořadí. Zaznělo i téma vměšování do amerických voleb.

4; Ukrajinská armáda zničila dům veterána Velké vlastenecké války u Gorlovky. Za uplynulý týden ukrajinští teroristé opakovaně ostřelovali Zajcevo z těžkých zbraní.

5; Stane se Ukrajina druhým Chile? Bataliony smrti pod Porošenkovým vedením. Novinář Andrej Babickij píše o tom, kdo nese přímou odpovědnost za popravy bez soudu a teror na Ukrajině.

6; Vynikající práce. Ukrajinští propagandisté odhalili pozice ukrajinské armády a „dokázali“ nepřítomnost nacismu na Ukrajině. V reportáži se objevil ukrajinský okupant s nášivkou, která byla kopií emblému divize SS-Totenkopf.

7; Americká tragédie: Jak zničit Trumpa bez zahájení války? Demokratická (rozuměj: „antitrumpovská“) se zmítá v pochybnostech a totálním emocionálním chaosu.

8; Alexandr Maršal: Čím déle od války, tím méně znají mladí lidé pravdu. Známý zpěvák vyslovil podporu filmovému dílu o sovětské partyzánce Zoje Kosmoděmjanské.

9; Ukrajinská psychóza: Majdanovská nemoc rozumu plodí zrůdy. Co se ve skutečnosti děje ve společnosti, pokud se v rodinách vzájemně vraždí kvůli politice?

10; Proti komu chce Trump uzavřít s Ruskem přátelství? Trump najednou potřebuje Rusko? Proti komu?

11; Nové vyostření. Kyjev a Kišiněv s napětím počítají kolony ruské vojenské techniky. Posledních několik týdnů prozápadní politici v Moldávii probírají téma odchodu ruských vojáků z Podněstří.

12; Vyhnou se šílení boxeři trestu? Byla zveřejněna celá pravda o Millerovu. Mnoho se píše o tomto incidentu, ale všude tento příběh popisují nesprávně. Proto se z toho nedá určit, kdo konflikt vyprovokoval.

13; Ukrajinský soud propustil vojáka ukrajinské armády, který mučil farmáře. Voják dostal zkušební dobu tři roky.

14; Ruské ministerstvo obrany nakupuje nejnovější Su-57. Byl uzavřen první kontrakt a v nejbližší době budou zahájeny dodávky.

15; Severní Korea urychlila výrobu raketového paliva v tajných objektech, říká rozvědka. V USA tvrdí, že Pchjongjang se je snaží podvést.

16; Můžeme na ně tak akorát vypláznout jazyk. Na Ukrajině uznali bezmoc své námořní flotily. Na nic více se nezmůžeme, řekl náměstek ukrajinského ministra pro záležitosti okupovaných teritorií Tuka.

17; USA uvažují o stažení vojsk z Německa. Analýza probíhá na základě narůstajícího napětí mezi Donaldem Trumpem a Angelou Merkel.

18; Skandál v Dněpropetrovsku. Najatí vojáci pracují v soukromém podniku. Přitom vojáci tvrdí, že nejde o otrockou práci, ale o „výcvik“.

19; Velezkušený velvyslanec USA podal demisi kvůli rozporuplným výrokům Donalda Trumpa. Velvyslanec USA v Estonsku zdůraznil, že řada prohlášení amerického prezidenta „neodpovídá faktům“.

20; Na Ukrajině shořelo 170 hektarů zralé pšenice. K požáru došlo v Chersonské oblasti. Předtím už shořelo 100 hektarů pšenice v Záporožské oblasti.

21; Nízko letící Mi-24 si pohrál s účesem novinářky. Kvůli tomu, aby byly docíleny efektní záběry, natáčecí skupina pracovala pod vrtulníky, které jim prolétaly přímo nad hlavou.

22; Tisková služba prezidenta Arménie si popletla vlastního prezidenta. Nynějšího prezidenta státu Armena Sarkisjana si spletli s jeho předchůdcem Seržem Sargsjanem.

23; Parubij snažně prosí Spojené státy, aby zabránily výstavbě „Severního proudu – 2“. Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny také požaduje, aby země EU zavedly sankce vůči společnostem, které se účastní výstavby plynovodu.

24; Ruská komunistická strana iniciovala referendum o zvýšení důchodového věku. Referendum by mělo obsahovat dvě otázky – odděleně pro důchodový věk muže a ženy. Oficiální žádost byla podána Ústřední volební komisi a Moskevskému volebnímu komisariátu.

25; Ukrajinská armáda není schopna zahájit útok v Donbasu, říká jeden z ukrajinských karatelů. Abyste to lépe pochopili: Ukrajinské armádě chybí zhruba polovina vojáků, vysvětluje ozbrojenec.

26; Doněcká republika: Byl zraněn civilní obyvatel Gorlovky. Sedmadvacetiletý obyvatel Gorlovky byl zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinských ozbrojenců.

27; Pouze jeden obyvatel Krymu se zúčastnil ukrajinské soutěže. Podle slov aktivistky Ukrajinského kulturního centra na Krymu se dětem na poloostrově prostě nechtělo účastnit se „patriotické“ soutěže.

28; Merkelová rozkládá Evropskou unii, říkají experti. Přitom ona znovu a znovu vítězí ve všech vnitrostátních konfliktech. Nikdo přece nechce, aby právě jeho obvinili z „rozkládání Evropy“.

29; V rakouských dokumentech se objevilo „třetí pohlaví“. Rozhodnutí bylo schváleno po projednání žaloby občana, který se chtěl v dokumentech prohlásit za „intersexuála“.

30; Co činí Krymský most životadárným? Od počátku roku 2018 pobývalo na Krymském poloostrově 1,6 milionu turistů. A to je teprve začátek.

31; Na Ukrajině se o třetinu snížil počet nemocnic. Za posledních pět let se množství nemocnic snížilo téměř o třetinu.

32; Syndrom okamžité smrti. Jak odrazit kosmický útok? Byla zveřejněna úvaha o tom, nakolik se lidstvo přiblížilo vytvoření globálních systémů celoplanetární obrany a domestikace návštěvníků z kosmu.

33; Ustupovat Američanům je vždy škodlivé. Vždy si to vyloží jako slabost. Ve Státní dumě komentovali možnost uznání připojení Krymu ze strany Donalda Trumpa. Rusko takové uznání nepožaduje. Nepotřebujeme přece, aby Krym přijímali do OSN.

34; Sýrie: Čečenci a ruští vojáci spěchají na pomoc. Byl zveřejněna další reportáž ze Sýrie.

35; Soud uznal právo Polska požadovat od Ruska snížení ceny plynu. Podle názoru polské strany cena plynu v kontraktu je přemrštěná a neodpovídá situaci na trhu.

36; Sebeobětování Ukrajiny musí být oceněno. Porošenko se cpe do NATO. Už dnes děláme nesrovnatelně více pro regionální a světovou bezpečnost než mnozí z ostatních partnerů v NATO.

37; Vojenská situace v Doněcké republice: 30. brigáda ukrajinské armády opouští pozice u Marjinky. Přitom vojáci brigády likvidují bunkry a stavby, které se nacházejí v týlové zóně.

38; Vystrašit Kreml. Na Ukrajině vyvíjejí supersilnou raketu. Ukrajina může už v příštím roce vytvořit supersilnou protilodní raketu s plochou dráhou letu.

39; Bývalý ukrajinský poslanec pojmenoval příčinu ztráty Krymu. Andrej Arťomenko, který navrhoval dát Krym Rusku do pronájmu, prohlásil, že současná moc se zabývala vším jiným než obranou státní územní celistvosti.

40; Putin potvrdil národní plán boje proti korupci, Výnos vstoupil v platnost dnem podpisu, tj. 29. června.

41; Jih Sýrie: Jak ruští vojáci donutili ozbrojence složit zbraně. Byla zveřejněna zajímavá reportáž ze Sýrie.

42; Na Krymu ostře odpověděli na slova bývalého prezidenta Ukrajiny o vrácení poloostrova. Spekulace ukrajinských politiků o mezinárodních vztazích Krymu a ruském statusu poloostrova jsou předem odsouzeny k nezdaru.

43; Osm set Ukrajinců nemůže odletět z Tunisu. Informoval o tom ministr infrastruktury Vladimir Omeljan.

44; Konfrontace Izraele a Íránu v Sýrii může vést k vážnému zkomplikování situace v regionu.

45; Ukrajinští turisté stojí v mnohakilometrových frontách, aby se dostali na Krym. Turisté jedou na Krym jak vlastními auty, tak i v organizovaných skupinách v autobusech.

46; Ukrajinský karatel vyprávěl, jak učinit z ukrajinské armády „nejmocnější armádu Evropy“. Bývalý velitel trestního batalionu Donbass řekl, jak je nutno modernizovat ukrajinské ozbrojené síly. Za největší problém označil korupci.

47; Ukrajinská armáda zahájila minometnou palbu na Luganskou republiku v předvečer příměří. Ukrajinská armáda zahájila ostřelování jen několik hodin před začátkem platnosti „Žňového příměří“.

48; Litevského poslance rozhořčil ruský animovaný film o bobrovi a kocourovi. V kinech lze ruskou animovanou komedii „Dva ocásky“ vidět jen v originálním jazyce.

49; Trump přemluvil saúdského krále, aby ovlivnil ceny ropy. Král Saúdské Arábie Salmán ibn Abdul-Azíz Saúd souhlasil se zvýšením těžby.

50; V Doněcké republice se chystají zničit ukrajinskou armádu z podzemí. Bojovníci Interbrigády Pjatnaška patřící k Armádě Doněcké republiky vykopali pod avdějevskou průmyslovou zónou nefalšované metro.

51; Vojáci ukrajinské armády nazvali sami sebe „bohy války“ a pochlubili se záběry ze cvičení. Štáb OOS (dříve ATO) zveřejnil video z dělostřeleckého cvičení.

52; Poteče krev. Ruská pravoslavná církev varuje před obsazováním chrámů na Ukrajině. Legitimizace církevního rozkolu na Ukrajině může vést ke krveprolití.

53; Divoká Ukrajina: Policista v Kyjevské oblasti (Irpen) kousl novináře do nosu, což vyvolalo protesty před policejním oddělením.

54; Je Ukrajina schopna vytvořit „supersilnou“ protilodní raketu? Nedávno na Ukrajině prohlásili, že v příštím roce mohou vytvořit mobilní protilodní raketu s plochou dráhou letu.

55; Trump letí za Putinem prosit. USA velmi potřebuje ruskou ropu. V kontextu nadcházejícího setkání Trumpa a Putina začalo v západním informačním prostoru další vyostření protiruské kampaně.

56; Univerzální stroj. Su-57 bude zařazen do výzbroje v roce 2019. Mnohocílová stíhačka páté generace Su-57 doplní letecký park Ozbrojených sil Ruska už v příštím roce.

57; Dvanáct důvodů proč přijet do Doněcka. U příležitosti 149. výročí založení města byla zveřejněna první část materiálu, který rozebírá život v Doněcku, který už čtyři roky plní stránky novin na celém světě.

58; Liberál, ochránce práv, pedofil. Případ Dmitrijev. Pouze fakta. Nejvyšší představitel Karelského Memoriálu Jurij Dmitrijev se stal hlavním hrdinou nového trestního případu.

59; Che Guevara: Pravda a lež. Zabít člověka je samozřejmě možné, ale zabít myšlenku, ducha, které představovaly jeho podstatu, se ukázalo jako nemožné.

60; Na prahu katastrofy. Proč vymírá Ukrajina? Počet obyvatel Ukrajiny se prudce snižuje. Za první čtyři měsíce letošního se počet obyvatel země (podle oficiálních statistik) snížil o 42,3 tisíc osob.

61; Rada Evropa dala Rusku ultimátu. Příběh vzájemných vztahů mezi Ruskem a Radou Evropy se dostala na novou úroveň poté, co se změnil žánr. To, co v roce 2014 bylo dramatem a v dalších letech připomínalo tragikomedii, se nyní stává otevřenou fraškou. Do 30. června měly být uhrazeny příspěvky Ruska do této organizace. Rusko po sankcích ze strany organizace přestalo platit příspěvky a organizace se dostala do finančních potíží. Ale ani to není hlavní problém. Ten spočívá v tom, že se začíná sypat celý světový politický systém, který existoval v posledních desetiletích.

62; Bitva ukrajinských Nejvyšších soudů: Kdo s koho? Diváci se bojí odvrátit oči od děje, který se před nimi rozvíjí. Jeden Nejvyšší soud Ukrajiny pokračoval ve své práci, Rada soudců úspěšně vytvořila další Nejvyšší soud a začala do něj jmenovat soudce.

63; Podzemní válka: Pentagon utratí 500 milionů dolarů za přípravu vojáků na bojové akce v KLDR. V budoucnosti se boje v městských oblastech povedou i v systémech podzemních komunikací, myslí si v armádě USA:

64; VE Finsku zveřejnili nejvhodnější místo pro konání setkání Putina a Trumpa. Připomeňme, že setkání se uskuteční 16. července a stane se prvním samostatným setkáním bez vazby na jakýkoli hromadný summit.

65; V Rusku byla zavedena omezení pro „špinavá“ auta. Od 1. července vstoupila v platnost nová úprava Pravidel silničního provozu.

66; Velmi špatný výsledek: Na ministerstvu obrany Ukrajiny vysvětlili neúspěch tanků Oplot na biatlonu v Německu. Ukrajinské mužstvo skončilo poslední na soutěži Strong Europe Tank Challenge v Německu, když získalo pouhých 950 bodů. Vítězné mužstvo Německa získalo 1450 bodů.

67; Hrůzy na hranicích! Taťjana Montan referuje o své cestě na Krym. Ukrajinská obhájkyně lidských práv a advokátka se podělila o své dojmy z cesty na poloostrov. Nemá daleko k velmi ostrým vyjádřením a nešetří opravdu nikoho.

68; Už je známo, kdy Rusko dobuduje svůj segment na Mezinárodní kosmické stanici. V současné době smluvní strany projektu Mezinárodní kosmické stanice jednají o prodloužení fungování stanice do roku 2028.

69; Pěkně potichoučku. Pentagon bez jakékoli publicity změnil své cíle a úkoly. Novináři poukazují na to, že Pentagon evidentně provedl změny „potichu a podezřele rychle“. Poslání ministerstva obrany spočívá v tom, aby byly Spojené státy zabezpečeny smrtonosnými silami pro obranu bezpečnosti země a pro podporu amerického vlivu za hranicemi, píše se na stránkách Pentagonu.

70; Měli byste se stydět! Rusko je skvělé! Brit vyčinil médiím za propagandu proti Rusům a fotbalovému mistrovství. Před začátkem šampionátu britská média tvrdošíjně zastrašovala anglické fanoušky.

71; „Proč se v USA a v Evropě bojí setkání Trumpa s Putinem?“, ptá se The Independent. V Evropě si myslí, že rozhovory Putina a Trumpa o Evropě mohou zničit výhodný obraz Ruska jako trvalého nepřítele.

72; Žňové příměří bylo ukrajinskou armádou porušeno už devět hodin po jeho začátku. Ostřelován byl Dokučajevsk. Příměří začalo o půlnoci 1. července.

73; Podle oficiálních údajů 80 tisíc Rakušanů vyšlo do ulic protestovat proti dvanáctihodinovému pracovnímu dni. Lidé požadují referendum k této otázce. Podle informací pořadatele protestů bylo demonstrantů 170 až 200 tisíc.

74; Jak ukrajinský oligarcha dva roky podváděl EU. Bylo zveřejněno schéma ukrajinského podvodu obcházejícího pravidla obchodu s Evropskou unií v oblasti drůbežího masa.

75; Jeden ze zákazníků moskevského supermarketu zajal rukojmí. Policie obdržela informaci o pravděpodobném zajetí rukojmích v supermarketu na severu Moskvy.

76; Sea Breeze 2018. Ukrajina a USA uskuteční vojenské cvičení na moři. Na Ukrajině se bude konat další ukrajinské-americké cvičení.

77; Porošenko znovu hrozí vyvěšením ukrajinské vlajky nad Sevastopolem.

78; V Doněcké republice došlo k výbuchu na plynové přečerpávací stanici. Během odpoledne hasičské sbory Ministerstva pro mimořádné situace hasily požár vzniklý v důsledku výbuchu.

79; Americký generál předpověděl kosmickou válku s Čínou a Ruskem. Rusko s Čínou se připravují na vedení války na oběžné dráze a brzy mohou uvést do provozu zdokonalené kosmické zbraně.

80; V Sýrii byl odražen nálet na ruskou leteckou základnu Hmeimim. Jako první o tom informovali obyvatelé městečka Džebla ležícího poblíž vojenského letiště a syrská domobrana.

81; Byl ukončen útok na moskevský supermarket. Lidé byli osvobozeni, zločinec zadržen. Vše se obešlo bez obětí.

82; Ukrajinská armáda zlikvidovala KamAZ patřící doněckým ozbrojeným silám pomocí protitankových raket. Řidič je těžce zraněn. Nákladní automobil dopravoval vodu na pozice ozbrojených sil Doněcké republiky.

83; Pro Ukrajince byl v Polsku zřízen zvláštní pravidelný vlak do Berlína. Polští železničáři toto rozhodnutí vysvětlili obrovským proudem migrace občanů Ukrajiny do zemí Evropské unie.

84; Představitelé Doněcké republiky učinili mimořádné prohlášení o příměří. „Žňové příměří“ bylo změřeno ukrajinskými okupanty už devět hodin po jeho začátku.

85; Britský Typhoon udeřil na syrské vojáky, kteří útočili na poradce americké koalice. Na pozice Syrská armády byla svržena bomba o hmotnosti 227 kg. Zabit byl jeden důstojník sedm dalších bylo zraněno.

86; Nový „tanko-zemědělský“ byznys ukrajinské armády. Velitelé jednotek v zóně OOS (dříve ATO) zahájili další nezákonný byznys. Za úplatu předstírají vojenské manévry a přesuny a ničí na objednávku jednoho zemědělce úrodu jiných zemědělců.

97; Na západní Ukrajině začal za jízdy ohořet vlak. Cestující vyskakovali z oken. Sovětské dědictví na Ukrajině dosluhuje a není je čím nahradit.

98; Zločinec, který zajal rukojmí v Moskvě, vysvětloval svůj čin. Do supermarketu vběhl proto, že jej údajně někdo pronásledoval. Slovní projev zadrženého je nesouvislý, přerývaný a nelogický. Popřel, že by byl narkoman, ale označil se za alkoholika. Muž ujišťuje, že chtěl jen vystřízlivět, protože se chystal nastoupit do zaměstnání.

99; Turčinov blahopřál u příležitosti Dne ukrajinské námořní flotily, přičemž zmínil přesný počet ztrát v řadách námořníků. Turčinov označil Ukrajinu za silnou námořní mocnost a nezapomněl se zmínit o Kremlu.

100; Jak z tohohle máme střílet? Ukrajinští vojáci otestovali tank T-84 Oplot. Dělo se třese, jak se s tím má člověk do něčeho trefit?

101; V Británii proběhl tajný nácvik smutku pro případ smrti královny. Smutek ale není to nejhorší, co Británii čeká v případě královniny smrti.

102; Neuvěřitelné vítězství. Ruští vojáci vrací mnoho měst na jihu Sýrie pod Asadovu kontrolu.

103; Boj za rovnoprávnost na Západě vedla ke „krizi mužnosti“, píše Le Figaro. V západní společnosti se objevil nový fenomén: „Celkové zaostávání mužského pohlaví“.

104; Ve Lvově rozdávají kanadští vojáci „chudým Ukrajincům“ bliny. Snídaně s bliny od Velvyslanectví Kanady a kanadské armády – to je začátek „Dnů Kanady na Ukrajině.

105; Ve Spojených státech oznámili úspěšné otestování jaderné bomby. Americké letectvo provedlo první kvalifikované testy řízené jaderné bomby B61-12.

106; Rusko senzačně postoupilo do čtvrtfinále fotbalového mistrovství světa. Po nerozhodném výsledku a dvojím prodloužení došlo na penaltové rozstřely. Hrdinou se stal ruský brankář Igor Akinfejev, který vyrazil dva pokutové kopy a stal se tak hrdinou dne.

107; Není důvod pro mdloby. Bolton se vyjádřil k setkání Putina a Trumpa, které se uskuteční 16. července.

108; V Radě federace odpověděli na Porošenkův slib, že vyvěsí nad Sevastopolem ukrajinskou vlajku. Pro začátek by stačilo, kdyby ukrajinskou vlajku vyvěsili například v Oděse. Co se týče Sevastopolu, pohybujeme se v říši pohádek.

109; Doněcká republika: Co se děje v avdějevské průmyslové zóně? Ozbrojenci ukrajinské armády před půlnocí pálili na pozice vojáků Doněcké republiky.

110; Kim Šong-un přijel k vojenské posádce automobilem Lada Priora. Prezident KLDR navštívil vojenský objekt na ostrově v okolí Sindo.

111; Všichni tu křičí nadšením. Jak se Oděsa dívala na zápas Rusko-Španělsko? Ukrajinský novinář se prošel po hospodách v Oděse a podělil se o své dojmy.

112; Tisíce ozbrojenců se vzdávají ruským vojákům na jihu Sýrie. Probíhá osvobození celé provincie.

113; Útok na „romský“ tábor organizovalo Rusko. Další na řadě měli být židé, říká poslanec Geraščenko. Ruské tajné služby využily ukrajinskou mládež, myslí si poslanec.

114; Ukrajina dluží mzdy za více než 2,5 miliardy hřiven. Celková suma zadlužení na mzdách na Ukrajině se jen za květen zvýšila o 3,5%.

115; Turistce ze Lvova se v Oděse nelíbilo, protože tam všichni mluví rusky. Turistka a bloggerka ze Lvova napsala rozhořčený komentář o svých dojmech ze své návštěvy Oděsy.

116; Jak se popravy a mučení staly metodami boje amerických tajných služeb s partyzány ve Vietnamu. O tom, jak skončila operace tajných služeb USA na území Vietnamu, která začala před padesáti lety.

117; Dalším soupeřem Ruska na mistrovství světa ve fotbale bude Chorvatsko, které porazilo mužstvo Dánska.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?