Přehled zpráv – RusVesna 9.7.2018

horvatiyabolelshchiki1; Přiznání chorvatských fanoušků o Rusku, o ruských lidech a fotbalovém mistrovství světa. Před zahájením šampionátu některá západní média vydala řadu provokačních materiálů.

2; Fotbalový zázrak dospěl ke svému konci: Rusko vypadlo z turnaje, píše Le Monde. Vystoupení ruského mužstva zůstane v paměti fanoušků jako grandiózní moment a jako důvod k hrdosti.

3; Syrská armáda zasáhla letadlo izraelských ozbrojených sil. Syrská agentura SANA informovala, že na leteckou základnu v provincii Homs byl veden letecký úder.

4; Britské úřady oficiálně informovaly o prvním úmrtí kvůli Novičku. Policie zahájila vyšetřování případu jako vraždy.

5; V Lotyšsku našli cestu k záchraně před vymíráním. Ve vládě Lotyšska jsou silní lidé: Je třeba přemýšlet o čistotě národa a ne o nějakých hloupostech.

6; Přežívat pod palbou nás naučil Motorola. O válce, pravdě a práci pod palbou píše režisér dokumentarista, rodem z Doněcka, vojenský dopisovatel Maxim Fadějev, který točí film o Donbasu od počátku roku 2014.

7; To je nějaká výživná voda… Hladovějící terorista se zabývá tvůrčí činností. Ukrajinský režisér Oleg Sencov odsouzený za terorismus informoval o svém „utrpění“ v ruské věznici.

8; Spojené státy se hrnou do Kaspického moře na zádech islamistů. Není vyloučeno, že za vyostřením na turkménsko-afghánské hranici stojí snaha USA zapustit kořeny v kaspickém regionu.

9; „Vezměte mě mezi Estonce“ aneb „Kdo potřebuje vyhořelého liberála?“ Madam Jevgenija Sergejevna Čirikova z obce Chimki nedochází, že pronásledování ruskojazyčného obyvatelstva je cílená politika estonských úřadů.

10; Čistě anglický Novičok. Medializovaný námět s další otravou jedem Novičok nesmírně připomíná detektivky Agathy Christie.

11; Seznamte se: Jsem Generrální prrokurrátorr Jurrij. Dokonce i v ukrajinském panoptiku politiků, kde je jeden exemplář výraznější než druhý, vyčnívá ráčkující Jurij Lucenko nade všechny.

12; Proč nelze srovnávat Krym, Abcházii a Podněstří aneb Poslední šance na spojení obou břehů Dněstru. V západních médiích často srovnávají Podněstří, Abcházii a Krym a obviňují Ruskou federaci z okupace těchto teritorií. Nic není dál od pravdy. Srovnání kulhá na obě nohy.

13; Žertík „o chorvatském scénáři“ aneb Provokace s nepředvídatelným finále. I vyhrávat se musí umět, stejně jako prohrávat. Bohužel ne všichni lidé mají dost rozumu, aby projevili zdrženlivost.

14; Krvavý neúspěch v Sýrii. Ozbrojenci z Ruska podnikli pokus o průlom a byli zlikvidováni. Vojenský zdroj informoval o podrobnostech z bojů.

15; Jak si Rusové navzdory porážce dokázali vydobýt velké vítězství? I porážka ve čtvrtfinálovém zápase je v mnoha ohledech pro Rusko vítězstvím.

16; V USA spadl vrtulník na obytné domy. Na místě události zasahují hasiči a experti Federální správy řízení letového provozu. Jsou oběti na životech.

17; Na Ukrajině více než 5 milionů lidí sledovalo zápas Rusko-Chorvatsko. Zápas byl označen za nejlepší utkání z mistrovství 2014 až 2018 a jednou z největších sportovních událostí roku 2018 v ukrajinské televizi.

18; Velvyslanectví Ruska v USA radí CIA, aby si opravili mapu Ruska a další údaje. Ruské velvyslanectví v USA doporučilo, aby si na mapu CIA doplnili Krym a opravili údaje o rozloze země a počtu obyvatel: 17,125.191 čtverečních kilometrů rozlohy a 146,9 milionu obyvatel.

19; S Banderovou pomocí. Vůdce OUN je připraven se stát prezidentem země. Velitel ukrajinského nacionalistického batalionu OUN se zúčastní voleb prezidenta na Ukrajině.

20; Pracující důchodci dostanou v Rusku od 1. srpna přidáno.

21; Kdy Lenin přijímá návštěvy? Na co se potají fanoušci v Moskvě? Na dobrovolníky pomáhající fanouškům šampionátu světa ve fotbale se obracejí s nejrůznějšími dotazy a prosbami.

22; Smrt bunkrům! Bomby probíjející beton znovu přicházejí do módy. V posledních letech se výkonná a průbojná munice stále častěji používá pro boj s teroristy, kteří používají podzemní úkryty.

23; Musk testuje miniponorky pro záchranu dětí v Thajsku. Zkoušky probíhají v Los Angeles.

24; Čínským médiím zakázali kritizovat Trumpa. A to přesto, že se od minulého týdne rozhořívá obchodní válka mezi Pekingem a Washingtonem.

25; Auta bez volantu a palivo ze zkumavek. Perspektivy ruského automobilového průmyslu. Vědci z předních vysokých škol v Rusku pracují na tom, aby automobily jezdily lépe, měly co nejméně poruch a byly lacinější.

26; Indonésie koupí od Ruska stíhačky Su-35 za miliardu dolarů. Cenu kontraktu a harmonogram dodávek zveřejnil informovaný zdroj v odvětví.

27; Generální tajemník NATO mi čistil holínky a norský losos je nechutný. Hlavní ekolog Norska ví, jak státy ničí přírodu. Ale úřady ho donutily mlčet.

28; V Thajsku odstartovala druhá etapa evakuace dětí ze zatopené jeskyně. První etapy se zúčastnilo 90 potápěčů, z toho 18 pro přímou práci s dětmi. Více než 70 zajišťovalo související činnosti.

29; Ruské ministerstvo financí výrazně zvýší výdaje na sociální sféru. Ruské ministerstvo financí v nejbližších třech letech plánuje významně zvýšit výdaje na zdravotnictví, vzdělání a sociální politiku.

30; Rusko se nikdy nestane přítelem a spojencem USA, říká americký politik. V USA jsou přesvědčeni, že Donald Trump by měl při setkání s Vladimirem Putinem projevit ostražitost.

31; V Moskvě byl zmlácen poslanec Státní dumy. Obětí byl poslanec za frakci Liberálně demokratické strany Ruska.

32; Dovedli to až do krajnosti. Chorvatská média píší o Vidově provokaci. Je pochopitelné, že ukrajinští fanoušci jsou nadšení jeho výkřikem „Sláva Ukrajině“. Nabízí se analogie mezi banderovci a ustašovci.

33; V Doněcké a Luganské republice se ztratilo spojení Vodafone. Od 9:010 nefunguje operátor ani v Doněcké ani v Luganské republice, informuje tisková služba Ministerstva spojů Doněcké republiky.

34; Dva ruští fotbalisté se dostali do „mužstva objevů“ letošního šampionátu. Symbolické mužstvo objevů pokračujícího šampionátu světa sestavila vlivná americká sportovní televizní stanice ESPN.

35; Měla křeče, z úst jí šla pěna. Byly zveřejněny podrobnosti ze smrtelné otravy v britském Amesbury. Přítel obětí říká, že před otravou (jak tvrdí Londýn „Novičkem“) dvojice narkomanů vypadala úplně normálně.

36; Všechno má ještě před sebou. Ukrajinský fotbalista podpořil Smolova, který nedal penaltu Chorvatům. Bývalý útočník ukrajinského národního mužstva podpořil útočníka ruského národního mužstva.

37; Zachar Prilepin oznámil, že opouští Armádu Doněcké republiky. Myslím, že na nějaký Haag mému batalionu i mně osobně by to určitě stačilo, píše Prilepin.

38; Bylo zveřejněno pět důkazů, že Chorvat Vida je po všech stránkách padlý na hlavu. Problémy s alkoholem, rvačky atd. Podle všech ukazatelů je ten kluk opravdu hodně vyšinutý.

39; Karatelé ostřelují Donbas zápalnými minami. Velení 36. samostatné brigády námořní pěchoty ukrajinské armády zvolilo novou antihumánní taktiku provádění diverzních akcí.

40; V Rusku vyvíjejí letadlo – zabijáka družic. Nové letadlo nahradí ve Vzdušných a kosmických silách IL-22PP „Porubščik“.

41; Theresa May si usmyslela, že přijede do Ruska na finále mistrovství světa ve fotbale s účastí Anglie, píší média. Připomeňme, že před začátkem světového mistrovství britské úřady a členové královské rodiny hrdě vyhlašovali bojkot fotbalovému svátku.

42; Z jeskyně v Thajsku bylo zachráněno několik dalších dětí. Operace pokračuje. Prozatím mají rodinní příslušníci zakázáno objímat své zachráněné děti.

43; Porošenko a spol.: V Bruselu začal summit EU-Ukrajina. Předcházející summit se konal před rokem v Kyjevě. Tehdy se strany nedokázaly shodnout na společné deklaraci nebo závěrečném prohlášení.

44; Turecko může předat Rusku leteckou základnu Incirlik, říká Žirinovskij. Podle jeho slov Erdogan v Turecku nepřipustí jakékoli oranžové revoluce.

45; Rusko navýšilo export obilovin o 50%. Za roky 2017 až 2018 Rusko zvýšilo export obilovin na 52,422 milionů tun.

46; Chorvaté se omlouvají, proukrjainského Vukojeviće vyloučili z mistrovství světa 2018. Chorvatský fotbalový svaz schválil rozhodnutí o vyloučení Ognjena Vukojeviće z mistrovství.

47; Na Ukrajině našli pytle se skartovanými miliony hřiven. V lesíku u města Dněpropetrovsk byly objeveny desítky pytlů s rozmělněnými ukrajinskými bankovkami Národní banky země.

48; Británie vystrašená „ruskou hrozbou“ zvýší svou přítomnost v Atlantiku. Podle slov admirála Philipa Jonese to učiní region prioritním a umožní pravidelně sem vysílat vojenské lodě a letadla.

49; Britský ministr zahraničí odstoupil. Předtím kvůli neshodám s Theresou May odešel i britský ministr pro Brexit David Davis. Oba byli stoupenci tvrdšího postupu při odchodu z EU.

50; Rada Evropy kritizovala ukrajinský návrh zákona o blokování internetových stránek. Návrh zákona, který umožňuje bez přivolení soudu blokovat stránky, ohrožuje svobodu slova.

51; Porošenko řekl, jak má v úmyslu se sbližovat w EU. Zástupce vedení EU zatím nekomentoval, nakolik hluboká by měla být integrace zmíněná Porošenkem.

52; Duše básníka nevydržela… Zacharova komentuje odchod britského ministra zahraničí citací veršů, které sama doplnila o slovo „ostudu“.

53; Rastanský kotel: Život pod okupací ozbrojenců a po příchodu ruské armády. Byla zveřejněna nová reportáž ze současné Sýrie.

54; Je to chyba. Tusk kritizoval podporu evropských zemí projektu „Severní proud – 2“. Proti realizaci „Severního proudu – 2“ vystupuje řada zemí – například Ukrajina a USA.

55; Britské ministerstvo obrany obvinilo Rusko z útoku. Britský ministr obrany obvinil Moskvu z podílu na smrti otrávené ženy.

56; Premiér Polska jmenoval podmínku pro usmíření s Ukrajinou. Podle slov Morawieckého „existují zločiny, pro které se nedostává slov i po 75 letech“.

57; Rusko musí souhlasit s rozmístěním mírových sil OSN v Donbasu, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko znovu zveřejnil své plány rozmístění mírových sil OSN v Donbasu.

58; Medicína po ukrajinsku: Uljana Suprun vystupuje proti návlekům v nemocnicích. Podle jejího názoru ochrana před infekcemi tímto způsobem je pochybná a navíc to návštěvníky poškozuje finančně.

59; Prezident Srbska promluvil o svých emocích v souvislosti se zápasem Rusko-Chorvatsko. Alexandr Vučić se přiznal, že nemohl poslouchat komentáře během přenosu zápasu na státní televizi.

60; Kritické množství bylo nashromážděno. Proč odstoupil ministr zahraničí Velké Británie? Experti si myslí, že Londýn stojí na prahu vážné politické krize.

61; Nejsou peníze. Ukrajina se poprvé nezúčastní Dětské Eurovize. Pěvecké soutěže se Ukrajina účastní od roku 2006, avšak letos poprvé byla nucena odmítnout účast kvůli nedostatku financí.

62; Porošenko v televizi vyprávěl o 400 let trvající válce Ukrajiny s Ruskem. Gajdukevič vyjádřil názor, že ozbrojený konflikt v Donbasu je totéž, co činil Sagajdačnyj u zdi Kremlu.

63; Projev britské premiérky vyvolal v parlamentu hlasitý smích. Premiérčin projev opakovaně přerušoval hlasitý smích členů parlamentu.

64; Na Ukrajině jsou rozhořčeni „pronásledováním“ chorvatského fotbalisty, který natočil skandální video. Ukrajinská fotbalová federace poděkovala Vidovi za „veřejný projev úcty k Ukrajině“.

65; Záchranná operace v Thajsku: Byly evakuovány další čtyři děti. Druhá fáze unikátní záchranné operace na severu Thajska byla úspěšně zakončena.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?