Překazí Zemanovi cestu do Číny jeho zdraví? Zjišťovat to bude speciální tým

Prezident se na podzim chystá na velké cestování. Vypraví se do Německa a hlavně, opět navštíví Čínu. Jak ovšem nemocný Miloš Zeman takové výlety zvládne? Jeho tým předem pečlivě zjistí, zda ho nečeká velké procházení se, nebo množství schodů, které by nezvládl. Jak je vidět, že je hlava státu plná sil, je pouze zbožné přání prezidentské kanceláře.

Prezident není zdravý, to není žádné tajemství. Každá delší chůze ho unavuje, když stojí a hovoří, musí se o něco opírat. To samozřejmě není znakem dobré kondice, kterou tak rád prezentuje například Jiří Ovčáček, který je službou svému pánovi tak omámen, že si ani nevšiml, že jeho šéf nemá sil na rozdávání.

Na cestu do milované Číny, jejíž zájmy Zeman zastává téměř stejně jako ty ruské, se však musí aktivovat všichni, kdo dokáží vytvořit dojem prezidenta, který dokáže reprezentovat svou zem, i když stylem, který je spíš ostudným.

Možné trable naznačil v rozhovoru pro Blesk i šéf hradní diplomacie Rudolf Jindrák. „Na každou cestu i nyní pojede dopředu tým, který prohlédne různé trasy, spočítá schody a podobně,“ prozradil.  „Není žádné tajemství, že má pan prezident problém s chůzí, ale zase to není nic neuvěřitelně neobvyklého. Řeknu to takhle: odehrává-li se schůzka ve třetím patře a není k dispozici výtah, musíme hledat nějaké řešení, aby to bylo zvládnutelné,“ dodal Jindrák.

Tato slova ovšem jasně potvrzují fakt, že hlava státu nemá dispozice k tomu, aby plnohodnotně zastávala svou funkci. Ačkoliv Zeman často říká, že politika se nedělá nohama, ale hlavou, tak ani tam poslední měsíce není vše v pořádku. Prezident, kterého by si mohli čeští občané vážit by totiž určitě neměl podporovat polobolševickou vládu, extremisty z SPD, urážet své názorové oponenty a rozdělovat národ jen proto, že je to jeho stařecký vrtoch.

Není zde článek celý?