Radostný objev: existuje hnutí Mladé ANO a maká se tam! Asi…

Na internetu je krásné, že tam narazíte na věci, o kterých jste nikdy neměli tušení. A náhodou, jak jinak. Nemůžete přece cíleně hledat něco, o čem ani netušíte, že to existuje. Tak jsem při čtení jednoho článku, kde se probírala výchovná lekce pirátovi Michálkovi, kterou udělil šedivý kmet, hlavní malíř Agrofertu a mimo jiné poslanec Jaroslav Faltýnek, zjistil, že existuje organizace Mladé ANO.

Co na tom, když jsou Mladí konzervativci, Mladí sociální demokraté, Mladí lidovci, Svaz mladých komunistů Československa (opravdu se to tak jmenuje), proč ne Mladé ANO.
Strany potřebují své líhně (v případě ANO se líhně i hnízda celkem jako označení hodí, je to tak nějak ve stranickém duchu).

Musí to mít ale mládežníci ANO těžké, říkáme si. Pirátovi Michálkovi je 29 let a neměl by podle malíře a poslance Faltýnka do ničeho moc mluvit. Krajské předsedkyni Moravskoslezského kraje Mladého ANO Karin Halfarové je 26 let, takže ta už musí být úplně němá. Protože je učitelka, možná jí to trochu komplikuje život, ale je nutno přinášet oběti.

S tím mlčením to asi vzali vážně. Pokud někoho sužuje zvědavost  (opak si ani nedovedeme představit) a nahlédne na stránky mladeano.cz, automaticky hned pochopitelně zabrušuje do rubriky Aktuality, aby věděl, co se v líhni líhne.

Aktuality mají na dnešní překotnou internetovou dobu poněkud zpoždění. Poslední „aktualita“ je z 31. 12. loňského roku a předsedkyně Halfarová tam hodnotí „uplynulý rok krajské předsedkyně“. Když se jí stala, konstatuje, že „každá akce musí mít přirozeně svou reakci, začalo se makat“. V rámci makání naplánovali „několik tuzemských akcí, zorganizovali workshop, účastnili se politických debat“ atd. Celkem běžná politická nuda. Byly tam ovšem i nějaké zahraniční výlety, tak se snad mládežníkům anoníkům trochu ulevilo.

Silvestr byl ale zřejmě náročný, protože od té doby není na stránkách v „Aktualitách“ už nic. Že by kmet a malíř Faltýnek svou fatwu ohledně mlčení mládeže nejdříve vyhlásil interně ve vlastních řadách?

Ale ne, buďme spravedliví, ještě je tu Facebook, kde se dočteme, že v červnu mládež navštívila Sněmovnu a mladých se ujali dva poslanci. V květnu si mladí připomenuli přijetí Schumanovy deklarace, co byla u počátku sjednocování Evropy. Dočkali se ovšem na FB neuctivého dotazu, jestli to byl ten samý Šuman, co byl řídí důstojník – však víte koho.

Kdyby vás ale na stránkách mladeano.cz zajímalo, kdo organizaci vede a jakou má strukturu, nezjistíte nic. Možná, jak odhalí další pátrání, ještě pořád je to Jiří Till, aspoň před pár měsíci tomu tak bylo. Mladík. Ale to se časem zlepší. Budou-li u nás ještě platit nějaké zákony, až bude líp, tak především přírodní.

Rozhodně mladým anoníkům přejeme, aby zestárli, mohli začít mluvit a nakonec vypadali a působili stejně skvěle, jako malíř Faltýnek a ctrl-c, ctrl-v Malá, t.č. ministryně. (Ze Šlechtové si příklad neberte, jest ústnatá a zhrzená a ze zapšklých starců Teličky a Stropnického taky ne. Tudy cesta nevede.) Jestli chcete jednou šlapat na krk všelijakým Hamáčkům a další obtížné, byť dočasně potřebné havěti, chce to trochu elánu. Vydržte a užijete si to. O tom by měl snít každý mladý člověk, když náhodou spí.

A především je třeba se inspirovat myšlením a dílem Zakladatele, Majitele a Spasitele a přimknout se k právě panující straně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?