Rakouský kancléř se vyjádřil pro rozvoj dialogu Evropské unie s Ruskem

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se vyjádřil pro nové kanály dialogu s RF, když v úterý představoval v Evropském parlamentu program předsednictví v EC.

 „Je důležité, aby EU jednala ve svém nejbližším okolí a napomáhala tomu, aby situace kolem našich hranic byla stabilnější. Ruská agrese, reakce a sankce na činnost odporující mezinárodnímu právu vyžaduje, abychom měli nové kanály dialogu s RF, potřebujeme vést dialog s RF,“ řekl Kurz.

V již dříve představeném programu rakouského předsednictví, které bylo zahájeno 1. července, Rakousko informovalo o plánech pracovat na rozvoji vztahů s Ruskem jako jedním z hlavních hráčů v oblasti bezpečnosti a stability v Evropě.

Prohlášení o „ruském nebezpečí“ se pravidelně ozývají z úst západních politiků, nejčastěji z pobaltských zemí a Polska. Přitom v Moskvě opakovaně zdůrazňovali, že Rusko nikdy nebude napadat žádnou zemi NATO. Podle slov ministra zahraničních věcí RF Sergeja Lavrova v NATO velmi dobře vědí, že Moskva neplánuje žádné útoky, ale prostě využívají záminku k umístění více techniky a batalionů blízko ruských hranic.


Není zde článek celý?