Sdělení analytika: Evropu čeká občanská válka, migranti jsou tu tajně a Rusko by válku vyhrálo

Jako by toho nebylo už tak dost, Evropě hrozí občanská válka a je na spadnutí. Tak to aspoň vykládá na Parlamentních listech (29. 7.) Jaroslav Štefec, který je titulován jako „bezpečnostní analytik“.

Štefec je jeden ze zakladatelů hnutí Bezpečnost, Odpovědnost, Solidarita. („Jsme profesionálové, bývalí a v rámci zákona i současní příslušníci armády, policie, zpravodajských služeb, pohraniční stráže, hasičů (včetně dobrovolných), záchranářů, dalších bezpečnostních sborů a složek Integrovaného záchranného systému.“ „Jsme ti, kteří nejsou informačně závislí na sdělovacích prostředcích; proto si více než ostatní uvědomujeme rizika, plynoucí z: plíživé islamizace evropských zemí včetně ČR, ilegální migrace, mezinárodního terorizmu a s tím spojeného  nárůstu počtu kriminálních trestných činů, možnosti  vzniku válečného konfliktu na území Evropy.)

Mezi zakladateli hnutí je uváděn i Jaroslav Tvrdík. Mezi poradce patří Oldřich Jurman, který o sobě píše: „S vojenským řemeslem mám spojeno to, že jsem celý život utajeně spolupracoval s vojenskou zpravodajskou službou naší armády a i bez uniformy to dotáhl až na podplukovníka.“

Pan Štefec opravdu nehýří optimismem. V rozhovoru líčí temné vyhlídky našeho kontinentu: „Po druhé světové válce se vytvořily určité zájmové skupiny lidí, kterým vlastně vyhovovalo, že Spojené státy vydělaly na druhé světové válce, na poválečném vývoji. Investice do Německa jim přinesly neskutečné peníze a nejen do Německa, ale do celé Evropy, protože oni dokázali peníze vrátit domů. Velice by se jim hodilo, kdyby ta situace nastala znovu, protože příprava obrovské občanské války v Evropě, pokud nedojde k jaderné válce v Evropě, příprava obrovské občanské války je v plném proudu a nebude dlouho trvat, než začnou konkrétní bojové operace a kdy se v Evropě začne válčit.“

Dojde k tomu ve Francii, kde „se neustále mluví o tom, že Francouzi budou muset znovu dobýt vlastní území, protože o něj reálně přišli. Jedná se o stovky kilometrů čtverečních v okolí Marseille“. ani my nebudeme ušetřeni: „Podobná území vznikají i v České republice“ .

Ale jinak je to dobré: „Spojené státy v současné době nemají vojensky na to, aby dokázaly porazit Ruskou federaci i přes obrovské množství základen. Jejich jediná šance, jak porazit Ruskou federaci, je totálně zničit její zemi jadernými údery, ale skutečně válku ve stylu druhé světové války nemají šanci vyhrát. Ani Severoatlantická aliance, ani jako spojenec síly Severoatlantické aliance. Nemají v současné době sebemenší šanci.“ do toho se „naprosto bezostyšně a neomaleně připravuje převrat v Bělorusku podobně, jako na Ukrajině“.

Parlamentní listy, kterým prý nikdo neříká, co si mají myslet, nám tady sdělují, co si máme myslet my. Rusko je silné, Západ před občanskou válkou a pravdu nám sdělují bývalí komunističtí lampasáci, co do toho vidí. Snaha zbavit se autokratů a ruských kolaborantů je „Majdan“. Média lžou. Migranti u nás jsou a tají se to. Putin není vůdce z dob SSSR, jen se brání. A tak dále.

Taktika je v podstatě pořád stejná. Vylíčit hrozby, označit mudrce, kteří nás zachrání a vzbudit pochopení pro agresivní autoritáře. Parlamentním listům opravdu nikdo asi nemusí říkat, co si mají myslet. Oni to tam dobře vědí.

Není zde článek celý?