Senzační odhalení: britský král nepohnul ani prstem pro záchranu ruského Cara

Ruský vévoda označil britského krále Jiřího V. za „darebáka“, který nepoohnul ani prstem, aby zachránil rodinu Romanovců při revoluci roku 1917, odhalily deníky.

Bratranec ruského cara Mikuláše II. Dmitrij Pavlovič obvinil britského monarcha z popravy ruské královské rodiny, protože Jiří V. jim nedokázal poskytnout bezpečně útočiště. 

V roce 1920 Dmitrij Pavlovič napsal o své zášti k Jiřímu V., jehož „zrada vůči Rusům nikdy nebude odpuštěna až do daleké budoucnosti“.

Dva roky před tím byl car Mikuláš II. A šest dalších členů jeho rodiny zastřeleni bolševickými zajatci po ruské revoluci. 

Car byl prvním bratrancem Jiřího V., jejich matky byly sestry. Ale přesto, že byli s Romanovci příbuzní, britský král jim nepomohl, jelikož se bál, že tím zneklidní nový ruský režim. 

V jiném záznamu se Dmitrij také snaží urazit Jiřího V. a píše, že považuje Lenina za „idealistu“ a jeho manželka Marie má „přísný a nevýrazný vzhled“. Samotného krále Dmitrij popisuje ve svých denicích jako úzkostlivého a poznamenává, že Jiří „nevěděl, co mu má říct“.

Dmitrij přežil čistku Romanovců díky tomu, že na konci roku 1916 byl vyhoštěn do perské fronty za svou účast ve vraždě ruského mystika Rasputina.


Není zde článek celý?