Školák byl pobouřen ponižováním dívek, a tak přišel do školy v podprsence

Ve Velké Británii uspořádal jeden z žáků protest a spolu se svými kamarády přišel do vyučování ve sportovní podprsence. Jak informuje deník Daily Mail, ještě ten den ho ze školy poslali domů.

Raymond Deane z Liverpoolu se rozhodl zastat své spolužačky, která byla veřejně pokárána a poslána domů za to, že na sobě měla sportovní top. Raymondova matka vysvětila, že patnáctiletého chlapce tento incident rozčílil. Raymond podle ní prohlásil, že dívku si měli vzít stranou a promluvit si s ní, ale rozhodně ji neměli kárat před třídou, protože už tak dívky nejsou moc sebevědomé.

Po této události se Brit vrátil domů a poprosil svou sestru a její kamarádky, aby mu půjčily sportovní podprsenky. Další den přemluvil tři kamarády, aby společně přišli takto oblečení do školy. Čtyři školáky odvedli od ostatních dětí a dali jim na výběr — buď se převlečou a vrátí se do třídy anebo je pošlou domů. Raymondovi spolužáci si top svlékli, ale chlapec ve svém počínání pokračoval dál.

Matka chlapce přiznala, že je na něj hrdá. „Jsem velice ráda, že se dívky zastal. Chápu, že ho učitelé poslali domů, protože stejně se zachovali i u jeho spolužačky. Tu ale vůbec neměli vyhánět,“ dodala Kim. Podle jejich slov je ve škole povoleno mít barevné vlasy a piercing, a proto si nemyslí, že by sportovní topy měly být zakázány.

Přesto ředitel školy Alun Owen poznamenal, že i když jejich škola nemá uniformy, žáci jsou povinni oblékat se, jak se patří. „Snažíme se je připravit na život dospělých a práci v kanceláři, která předpokládá, že se budou umět obléct podle situace.“


Není zde článek celý?