Spravedlnost podle ministryně spravedlnosti: Smí se vše, na co vám nepřijdou

Vše je v pohodě. Opisování není opisování. A kdyby náhodou bylo, za všechno může vedoucí práce. Rozhodně ne autor práce, který opisoval. Takový je výsledek tiskové konference Taťány Malé, kde se ministryně pokoušela vysvětlit, jak je možné, že v jejich diplomových pracech je mnoho stran, které jsou opsané z jiných diplomek.

Malá řekla, že se omlouvá, ale že jediná její chyba by mohla být v tom, že zapomněla něco citovat. Na dotaz, jak je možné, že se v její diplomce objevuje celá zkopírovaná pasáž z jiné diplomové práce a to včetně překlepu, řekla něco v tom smyslu, že si asi něco kopírovala do jiného dokumentu a nějak to popletla. Už asi jedině k smíchu pak byl argument Malé, že když diplomku psala, bylo 24 let, byla velmi mladá a k tomu by se mělo taky hodně přihlížet. Ano. To jsou přesně vyjádření hodna ministryně spravedlnosti, která v podstatě šéfuje všem soudcům a skutečným odborníkům v oboru. Je to tragické a smutné. Jak jí mají tito lidé respektovat? Jak jí mají respektovat poctiví absolventi vysokých škol? Jak jí mají respektovat všichni slušní obyvatelé České republiky?

Malá je zároveň jakousi instruktorkou pro vysokoškoláky, o tom, jak mají „psát“ diplomky. Stačí něco zkopírovat tu, něco onde. No a když se na to přijde, hoďte to na vedoucího práce. Ten za všechno může. Že jste podváděli? No a co?! Může za to vedoucí práce, který to neodhalil.

Když v samoobsluze ukradnete máslo, může za to ostraha, která vás nechytila. No a co jako?!

Smutné na tom je, že Malá a další vládní figurky nejsou jen utrápení amatéři. Jsou to lidé, kteří mají parametry spravedlnosti nastaveny úplně jinak. Smí se vše, na co vám nepřijdou. A to je ten důvod, proč se jí s Babišem tak dobře spolupracuje a proč ho tak obdivuje.

Není zde článek celý?